13 Սեպտեմբերի, 20212021թ. սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ՌԴ Նիժնի Նովգորոդի «Մուլինո» զորավարժադաշտում անցկացվելիք Ռուսաստանի Դաշնության և Բելառուսի Հանրապետության «Զապադ-2021» համատեղ ռազմավարական զորավարժության ակտիվ փուլի դիտմանը:
Այնուհետև, սեպտեմբերի 15-16-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Դուշանբեում կայանալիք ՀԱՊԿ-ի կանոնադրային մարմինների (արտաքին գործերի նախարարների, պաշտպանության նախարարների խորհրդի և անվտանգության խորհրդի քարտուղարների կոմիտեի) համատեղ, ինչպես նաև հավաքական անվտանգության վեհաժողովի նիստերին:

13 Сентября, 2021 11:2213 сентября 2021 г. делегация во главе с министром обороны Республики Армения Аршаком Карапетяном примет участие в наблюдении за активной фазой совместного стратегического учения Российской Федерации и Республики Беларусь «Запад-2021», который пройдет на военном полигоне "Мулино" в Нижнем Новгороде, Россия.
Затем, 15-16 сентября, делегация во главе с министром обороны РА примет участие в заседании уставных органов ОДКБ (министров иностранных дел, Совета министров обороны, Комитета секретарей Совета безопасности), а также заседании Совета коллективной безопасности, которые пройдут в Душанбе.