Շարունակվում է ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի աշխատանքային այցը ՌԴ
Օգոստոսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է մերձմոսկովյան Ալաբինո զորավարժարանի տարածքում բացազատված «Բարեկամության տուն» միջոցառմանը, որտեղ իրենց մշակութային տաղավարներն են ներկայացրել Միջազգային բանակային խաղերի մասնակից պետությունները:
Արշակ Կարապետյանը ծանոթացել է հայկական տաղավարում ցուցադրվող պատմամշակութային ցուցանմուշներին, շրջել  մասնակից այլ երկրների տաղավարներով:
Այնուհետև ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Պատրիոտ» կենտրոն, որտեղ անցկացվում է «Արմիա 2021» ռազմատեխնիկական համաժողով-ցուցահանդեսը: Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ցուցասրահներով, ծանոթացել ներկայացվող զինատեսակներին: Պաշտպանության նախարարը նաև աշխատանքային մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ։

Продолжается рабочий визит министра обороны РА Аршака Карапетяна в РФ
24 Августа, 2021 18:2224 августа министр обороны РА принял участие в мероприятии «Дом дружбы», развернутой на территории подмосковного полигона Алабино, где государства-участники «Армейских международных игр» представили свои культурные павильоны.
Аршак Карапетян ознакомился с историко-культурными экспонатами, представленными в армянском павильоне, осмотрел павильоны других стран-участниц.
Затем министр обороны РА посетил центр «Патриот», где проходит военно-техническая конференция-выставка «Армия 2021». Глава оборонного ведомства Армении осмотрел выставочные залы предприятий оборонно-промышленного комплекса, ознакомился с представленными видами оружия. Министр обороны также провел ряд рабочих встреч с руководителями предприятий оборонно-промышленного комплекса.