Շարունակվում է ՀՀ պաշտպանության նախարար Արշակ Կարապետյանի աշխատանքային այցը ՌԴ
Օգոստոսի 24-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է մերձմոսկովյան Ալաբինո զորավարժարանի տարածքում բացազատված «Բարեկամության տուն» միջոցառմանը, որտեղ իրենց մշակութային տաղավարներն են ներկայացրել Միջազգային բանակային խաղերի մասնակից պետությունները:
Արշակ Կարապետյանը ծանոթացել է հայկական տաղավարում ցուցադրվող պատմամշակութային ցուցանմուշներին, շրջել  մասնակից այլ երկրների տաղավարներով:
Այնուհետև ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է «Պատրիոտ» կենտրոն, որտեղ անցկացվում է «Արմիա 2021» ռազմատեխնիկական համաժողով-ցուցահանդեսը: Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը շրջել է ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ցուցասրահներով, ծանոթացել ներկայացվող զինատեսակներին: Պաշտպանության նախարարը նաև աշխատանքային մի շարք հանդիպումներ է ունեցել ռազմարդյունաբերական ընկերությունների ղեկավարների հետ։

The working visit of the Minister of Defence of the Republic of Armenia Arshak Karapetyan to Russia continues
24 August, 2021 18:22On August 24, the Minister of Defence of the Republic of Armenia took part in the "Friendship House" event deployed in the territory of Alabino military school near Moscow, where the participating states of the International Army Games presented their cultural pavilions.
Arshak Karapetyan got acquainted with the historical and cultural exhibits displayed in the Armenian pavilion, toured the pavilions of other participating countries.
Then the RA Minister of Defence visited the "Patriot" center, where the "Army 2021" military-technical conference-exhibition is being held. The Armenian Defense Minister toured the exhibition halls of military-industrial companies, got acquainted with the presented types of weapons. The Minister of Defence also had a number of working meetings with the heads of military-industrial companies.