ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Սերգեյ Կոպիրկինին
Օգոստոսի 3-ին ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպումը կայացել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդի ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովին և հաջողություն մաղթել հետագա առաքելության ընթացքում, շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին՝ արդյունավետ աշխատանքի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական համագործակցության հարցեր, ներկայացվել են տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրները:

Начальник ГШ ВС принял Сергея Копыркина
3 августа начальник ГШ Вооруженных Сил, генерал-лейтенант Артак Давтян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина.
Встреча состоялась в связи с завершением военно-дипломатической миссии атташе по вопросам обороны посольства РФ в РА и назначением нового атташе.
Артак Давтян поздравил новоназначенного атташе, полковника Игоря Щербакова и пожелал ему успехов в дальнейшей миссии, поблагодарил полковника Андрея Грищука за эффективную работу.
В ходе встречи обсуждались вопросы военного сотрудничества, были представлены вопросы региональной безопасности.