ԶՈՒ ԳՇ պետն ընդունել է Սերգեյ Կոպիրկինին
Օգոստոսի 3-ին ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Հանդիպումը կայացել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանության պաշտպանության հարցերով կցորդի ռազմադիվանագիտական առաքելության ավարտի և նոր կցորդի նշանակման կապակցությամբ:
Արտակ Դավթյանը շնորհավորել է նորանշանակ կցորդ, գնդապետ Իգոր Շչերբակովին և հաջողություն մաղթել հետագա առաքելության ընթացքում, շնորհակալություն է հայտնել գնդապետ Անդրեյ Գրիշչուկին՝ արդյունավետ աշխատանքի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական համագործակցության հարցեր, ներկայացվել են տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրները:

Head of the General Staff of the Armed Forces received Sergey Kopirkin
3 August, 2021 15:55On August 3, Head of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Artak Davtyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to the Republic of Armenia Sergey Kopirkin.
The meeting took place in connection with the completion of the military-diplomatic mission of the defence attaché of the Russian Embassy in the Republic of Armenia and the appointment of a new attaché.
Artak Davtyan congratulated the newly appointed attaché, Colonel Igor Shcherbakov and wished him success in his future mission, thanked Colonel Andrey Grischuk for his efficient work.
During the meeting, issues of military cooperation were discussed, issues of regional security were presented.