Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիա
Հունիսի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Վաղարշակ Հարությունյանն այցելել է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիա:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Անդրանիկ Փիլոյանի ուղեկցությամբ ծանոթացել է կրթօջախի ուսումնական պայմաններին, պատասխանել ակադեմիայի ուսանողների հարցերին: Վաղարշակ Հարությունյանին ներկայացվել են Ճգնաժամային կառավարման ակադեմիայում իրականացվող ռոբոտաշինության, մասնավորապես՝ անօդաչու թռչող սարքերի նախագծման ոլորտում իրականացված աշխատանքները:
Այցելության ընթացքում Վաղարշակ Հարությունյանը և Անդրանիկ Փիլոյանը քննարկում-խորհրդակցություն են անցկացրել Ճգնաժամային կառավարման պետական ակադեմիայի դասախոսական կազմի հետ, քննարկել ակադեմիայի և ՊՆ ռազմաուսումնական հաստատությունների փոխգործակցության հետ կապված մի շարք ծրագրեր:

11 June, 2021 17:54On June 11, RA Acting Minister of Defence Vagharshak Harutyunyan visited the State Academy of Crisis Management of the RA Ministry of Emergency Situations.
Accompanied by the acting Minister of Emergency Situations Andranik Piloyan, the Minister of Defense got acquainted with the educational conditions of the academy, answered the questions of the students of the academy. Vagharshak Harutyunyan was introduced to the work carried out in the field of robotics at the Crisis Management Academy, in particular, in the field of design of unmanned aerial vehicles.
During the visit, Vagharshak Harutyunyan and Andranik Piloyan held a discussion-consultation with the teaching staff of the State Academy of Crisis Management, discussed a number of programs related to the cooperation between the academy and the military educational institutions of the Ministry of Defence.