Մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ
10 Հունիսի, 2021Հունիսի 9-ից 10-ը 4-րդ զորամիավորումում անցկացվել է «Վաշտը պաշտպանությունում և հարձակման ընթացքում» թեմայով ցուցադրական մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական հրաձգությամբ։
Ըստ զորավարժության սցենարի՝ վաշտի անձնակազմը պաշտպանությունից անցել է հարձակման, վարել գրոհային գործողություններ, գրավել պայմանական հակառակորդի հենակետերը և բարելավել առաջնագիծը:
Զորավարժության անցկացման նպատակն էր զինծառայողների մասնագիտական գիտելիքների և դաշտային վարժվածության ամրապնդումը, ներդաշնակման հմտությունների կատարելագործումը։

10 June, 2021 17:27From June 9 to 10, a demonstration tactical military exercise with live fire on the topic "Troop in Defence and During Attack" was held in the 4th army corps.
According to the exercise scenario, the company switched from defence to attack, conducted offensive operations, captured the combat positions of the conventional enemy and improved the front line.
The purpose of the exercise was to strengthen the professional knowledge and field training of servicemen, to improve harmonization skills.