Քննարկվել են զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային և կանխարգելիչ միջոցառումները
Հունիսի 3-ին և 4-ին ՀՀ ԶՈւ ռազմաբժշկական վարչության պետ, բուժծառայության գնդապետ Սահակ Օհանյանը հանդիպումներ է անցկացրել ՊՆ կենտրոնական ապարատի ստորաբաժանումների անձնակազմի հետ։
Քննարկվել են կորոնավիրուսային համավարակի պայմաններում զինված ուժերում իրականացվող հակահամաճարակային և կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացման ընթացքն ու առաջիկա անելիքները։
Ռազմաբժշկական վարչության պետը հանդիպումներում կարևորել է հակակորոնավիրուսային պատվաստումների իրականացման գործընթացը, ընդգծել, որ պատվաստումն ապահովագրում է հիվանդության հետ կապված հնարավոր բարդություններից։ Քննարկվել են նաև պատվաստումների հետ կապված հնարավոր ռիսկերը, անձնակազմին հետաքրքրող այլ հարցեր։

Обсуждены противоэпидемические и профилактические мероприятия, реализуемые в Вооруженных Силах
4 Июня, 2021 19:443 и 4 июня начальник Военно-медицинского управления Вооруженных сил РА полковник Саак Оганян провел встречи с коллективом подразделений центрального аппарата Министерства обороны.
Обсуждались ход реализации противоэпидемических и профилактических мероприятий в Вооруженных Силах в условиях эпидемии коронавируса и предстоящие мероприятия.
Начальник военно-медицинского управления на встречах обозначил важность процесса реализации вакцинации против коронавируса, подчеркнув, что вакцинация страхует от возможных осложнений, связанных с заболеванием. Обсуждались возможные риски, связанные с вакцинацией, и другие вопросы, интересующие сотрудников.