Մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական կրակով
5-րդ զորամիավորման զորավարժարաններից մեկում, տարբեր ստորաբաժանումների ներգրավմամբ, անցկացվել է մարտավարական զորավարժություն՝ մարտական կրակով։
Ըստ զորավարժության մտահղացման, տանկային ստորաբաժանումները, հաղթահարելով բարդ լեռնային տեղանքը, զբաղեցրել նախորոշված շրջաններն ու հնարավորություն ստեղծել այլ ստորաբաժանումների՝ նպաստավոր դիրքերի զբաղեցման և պայմանական հակառակորդի գործողությունների վերահսկման համար։ Ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրներն ամբողջությամբ կատարվել են:
Զորամիավորման հրամանատարի մարտական գծով տեղակալ, գնդապետ Հ. Սևոյանը բարձր է գնահատել զորավարժությանը ներգրավված անձնակազմի պատրաստվածությունն ու ստորաբաժանումների փոխգործակցության կազմակերպումը։

Tactical military exercise with live fire
At one of the military grounds of the 5th army corps, a tactical military exercise with live fire was held with fire with the involvement of different subdivisions.
According to the idea of ​​the exercise, the tank subdivisions, overcoming the difficult mountainous terrain, occupied the predetermined areas and created an opportunity for other subdivisions to occupy favorable positions and control the actions of the conventional enemy. The tasks assigned to the subdivisions were fully completed.
Deputy Commander of the army corps on the combat line, Colonel H. Sevoyan highly assessed the training of the personnel involved in the military exercise and the organization of interaction between the subdivisions.