12 Ապրիլի, 2021 17:06
ՀՀ կառավարության 2019թ. օգոստոսի 22-ի N 1091-Ն որոշման պահանջների համաձայն՝ ՀՀ ՊՆ համակարգի սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի պայմանագրային զինծառայողների կողմից բնակարան կամ բնակելի տուն ձեռք բերելու նպատակով մատչելի և արտոնյալ պայմաններով երկարաժամկետ հիփոթեքային վարկավորման նպատակային ծրագրին մասնակցելու ցանկություն հայտնած և սահմանված կարգով ու ժամկետում դիմում-հայտ ներկայացրած զինծառայողներն ընդգրկվել են 2021թ. հիփոթեքային վարկավորման ծրագրում:
Վարկավորման ծրագրի մասնակիցները, ս.թ ապրիլի 15-ից, ժամը 10:00-ից՝ հինգ աշխատանքային օրվա ընթացքում, անձը հաստատող փաստաթղթով (ՀՀ անձնագիր` հաշվառման նշումով, նույնականացման քարտ ներկայացնելու դեպքում` տեղեկանք անձնագրային բաժնից բոլոր հաշվառումների վերաբերյալ), ծառայողական վկայականով և ծառայության վայրից ծառայության մեջ գտնվելու վերաբերյալ տեղեկանքով, կարող են ներկայանալ ՀՀ ՊՆ  ԶԱ ՍՊ և ՎՀ գլխավոր վարչություն (ք.Երևան, Բաբայան 4, հեռ. 010-28-74-41) հիփոթեքային վարկավորման 2021թ. ծրագրին մասնակցելու մասին տեղեկանքը ստանալու համար:

12 Апреля, 2021 17:06Согласно требованиям постановления правительства РА № 1091-Н от 22 августа 2019 года военнослужащие по контракту офицерского и старшего унтер-офицерского состава МО РА, выразившие желание участвовать в целевой программе долгосрочного ипотечного кредитования на доступных льготных условиях на покупку квартиры или дома и подавшие заявление в установленном порядке и сроки, были включены в программе ипотечного кредитования 2021 года.
Участники кредитной программы, начиная с 10:00 15 апреля, в течение пяти рабочих дней, с документом, удостоверяющим личность (паспорт РА с отметкой о регистрации, при предъявлении идентификационной карты справка о всех регистрациях из паспортного отдела), со служебным удостоверением и со справкой о прохождении службы с места службы, могут обратиться в Главное управление по вопросам охраны здоровья, социальной защиты военнослужащих и по вопросам ветеранов Министерства обороны РА (г. Ереван, Бабаяна 4, тел. 010-28-74-41) для получения справки об участии в программе ипотечного кредитования 2021г.