Վաղարշակ Հարությունյանը բարձր է գնահատել գնդերեցների դերակատարումը պատերազմի օրերին
ՀՀ նախագահի հրամանագրով ԶՈՒ հոգևոր առաջնորդի օգնական Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանը, հայրենիքի պաշտպանության գործում ցուցաբերած բացառիկ խիզախության և անձնական արիության համար, հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Մարտի 25-ին, Նարեկ սարկավագ Պետրոսյանի ծննդյան 33-րդ տարեդարձի օրը, ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը պետական պարգևը հանձնել է Նարեկ սարկավագի կնոջը՝ Մարիամ Բզնունուն: Վաղարշակ Հարությունյանը բարձր է գնահատել գնդերեցների, մասնավորապես՝ Նարեկ սարկավագի դերակատարումը պատերազմի օրերին։ Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է, որ մարտական գործողությունների ընթացքում զոհվածների ընտանիքները մշտապես գտնվելու են երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության և հոգածության կենտրոնում:

Вагаршак Арутюнян высоко оценил роль капелланов во время войны
25 Марта, 2021 19:12Указом Президента Республики Армения помощник духовного предводителя Вооруженных сил диакон Нарек Петросян посмертно награжден орденом “Боевой крест” I степени за исключительную смелость и личное мужество во время защиты Родины.
25 марта, в день 33-летия диакона Нарека Петросяна, министр обороны РА Вагаршак Арутюнян вручил государственную награду супруге диакона Нарека Мариам Бзнуни. Вагаршак Арутюнян высоко оценил роль капелланов, в частности диакона Нарека, во время войны. Министр обороны подчеркнул, что семьи погибших во время боевых действий всегда будут в центре внимания и заботы военно-политического руководства страны.