Մեկնարկել են վերապատրաստման դասընթացներ
ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի հետ համատեղ իրականացվող «Մարդու իրավունքները և կանայք Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագրի 2-րդ փուլի շրջանակներում մարտի 22-ին մեկնարկել են եռօրյա վերապատրաստման դասընթացներ «Մարդու իրավունքները զինված ուժերում» առարկան դասավանդող դասախոսների համար:
Համավարակի կանխարգելման նկատառումներից ելնելով՝ միջազգային փորձագետները դասընթացին մասնակցում են առցանց տարբերակով:
Դասընթացների բացման արարողությանը մասնակցել և ողջույնի խոսքով հանդես են եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը և Եվրոպայի խորհրդի երևանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Մաքսիմ Լոնգանգեն:

Стартовали курсы переподготовки
В рамках второго этапа программы «Права человека и женщины в вооруженных силах Армении», реализуемой совместно с Центром по правам человека и добропорядочности МО РА и Ереванским офисом Совета Европы, 22 марта стартовали трехдневные курсы переподготовки для преподавателей, преподающих предмет «Права человека в Вооруженных Силах».
Из соображений предотвращения заболевания международные эксперты принимают участие в курсах в онлайн-формате.
На церемонии открытия курсов участвовали и с приветственной речью выступили заместитель министра обороны РА Арман Саргсян и заместитель руководителя ереванского офиса Совета Европы Максим Лонганг.