Իրազեկման այց զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության տարածքային ստորաբաժանում
Մարդու իրավունքների պաշտպանության ազգային ռազմավարության գործողությունների ծրագրի շրջանակներում մարտի 16-ին ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Գևորգ Մարտիրոսյանն այցելել է ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության Շիրակի մարզի տարածքային ստորաբաժանում:
Այցելության նպատակն էր կյանքի իրավունքի և խոշտանգումների արգելքի, ինչպես նաև ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի գործունեության վերաբերյալ զորակոչիկների իրազեկվածության բարձրացումը:
Զորակոչկիների հետ զրույցում գնդապետ Մարտիրոսյանը զինակոչիկներին մաղթել է խաղաղ և անվտանգ ծառայություն, նշել, որ զինծառայողներն ու նրանց ընտանիքների անդամներն իրենց իրավունքների, իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հարցերի, սոցիալական երաշխիքների վերաբերյալ պարզաբանումներ կարող են ստանալ, զանգահարելով ՊՆ թեժ գծի 1-28 անվճար հեռախոսահամարին:

Осведомительный визит в территориальное подразделение службы призывного и мобилизационного пополнения
17 Марта, 2021 17:09
В рамках Плана действий Национальной стратегии защиты прав человека 16 марта руководитель Центра по правам человека и добропорядочности Министерства обороны РА, полковник Геворг Мартиросян посетил территориальное подразделение Ширакской области службы призывного и мобилизационного пополнения МО.
Целью визита было повышение осведомленности призывников о праве на жизнь, запрете пыток, а также о деятельности Центра по правам человека и добропорядочности Министерства обороны.
В беседе с призывниками полковник Мартиросян пожелал им мирной и безопасной службы, отметил, что военнослужащие и члены их семей могут получить разъяснения о своих правах, защите прав и социальных гарантиях позвонив по бесплатному телефону 1-28 горячей линии МО.