ՀՀ պաշտպանության նախարարը եղել է ԶՈՒ զորամասերից մեկում
Վաղարշակ Հարությունյանը շրջել է զորամասի շենք շինություններում, ծանոթացել ընթացիկ աշխատանքներին և առաջիկա անելիքներին:
Զորամասի հրամանատարությունը պաշտպանության նախարարին զեկուցել է ծառայության, վերափոխումների գործընթացի, ինչպես նաև նախատեսվող համալրումների մասին:
Վաղարշակ Հարությունյանը կարևորել է զորքերի և, մասնավորապես, հատուկ ջոկատայինների ամենօրյա պատրաստությունը և մարտունակության ամրապնդումը: Պաշտպանության նախարարն առանձնահատուկ կարևորել է նաև հրամանատարների պատրաստման հարցում բարձրագույն կրթության գործոնը` որպես առաջնահերթություն նշելով ուսումնառությունը լավագույն ռազմական ակադեմիաներում:

Министр обороны РА побывал в одной из воинских частей ВС
20 Января, 2021 23:0220 января министр обороны РА побывал в одной из воинских частей особого назначения.
Вагаршак Арутюнян обошел корпуса воинской части, ознакомился с текущими и предстоящими работами.
Командование воинской части доложило министру обороны о процессе службы и реформ, а также о предстоящих пополнениях.
Вагаршак Арутюнян отметил важность ежедневной подготовки и укрепления боеготовности войск, и, в частности, частей особого назначения. Министр обороны также особенно подчеркнул важность фактора высшего образования в вопросе подготовки командиров, отметив в качестве приоритета обучение в лучших военных академиях.