ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԱՄՆ դեսպանին
Մարտի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է ՀՀ-ում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների արտակարգ և լիազոր դեսպան տիկին Լին Թրեյսիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-ամերիկյան երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Ամփոփվել են նախկինում իրականացված աշխատանքները և պլանավորված միջոցառումների հետագա ընթացքը, ներկայացվել առաջարկություններ համագործակցության շրջանակում նոր նախաձեռնությունների ուղղությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև տարածաշրջանային անվտանգության հետ կապված, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցեր:

10 Марта, 2020 17:3110 марта министр обороны РА Давид Тоноян принял чрезвычайного и полномочного посла США в РА госпожу Линн Трейси.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся армяно-американского двустороннего сотрудничества в оборонной сфере. Подведены итоги проделанных ранее работ и дальнейшего хода запланированных мероприятий, внесены предложения, направленные на новые инициативы в рамках сотрудничества.
В ходе встречи были обсуждены также вопросы, связанные с региональной безопасностью, а также другие вопросы, представляющие взаимный интерес.