ՀՀ պաշտպանության նախարարը մասնակցել է նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բացման արարողությանը
ՀՀ ՊՆ համակարգի՝ զոհված կամ հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողների ընտանիքների բնակարանային պայմանների բարելավման ծրագրի շրջանակում հունիսի 19-ին Երևանի Քանաքեռ-Զեյթուն համայնքում տեղի է ունեցել հերթական նորակառույց բազմաբնակարան շենքի բացման հանդիսավոր արարողությունը:
Նորակառույց շենքն ամբողջությամբ հարմարեցված է հաշմանդամություն ունեցող անձանց տեղաշարժին: Անհատույց սեփականության իրավունքով տրամադրվող բնակարանների բաշխումը կազմակերպվել է բաց և թափանցիկ վիճակահանության միջոցով, որի արդյունքում շահառուներն իրենք են ընտրել իրենց բնակարանները:
Հանձնելով բնակարանների բանալիները և ռազմաքաղաքական ղեկավարության անունից շնորհավորելով նորակառույց շենքի բնակիչներին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը մաղթել է երջանիկ օրեր նոր ու հարմարավետ բնակարաններում:

Министр обороны РА принял участие в церемонии открытия нового многоквартирного дома
В рамках программы улучшения жилищных условий семей погибших или получивших инвалидность военнослужащих МО РА 19 июня в ереванской общине Канакер-Зейтун состоялась торжественная церемония открытия очередной новостройки- многоквартирного дома. Новый дом полностью приспособлен для передвижения лиц с инвалидностью.
Распределение квартир, предоставляемых на правах безвозмездной собственности, было организовано посредством открытой и прозрачной жеребьевки, в результате которой бенефициары сами выбрали свои квартиры.
Вручив ключи от квартир и поздравив жителей нового здания от имени военно-политического руководства, министр обороны РА Давит Тоноян пожелал им счастливых дней в новых и комфортабельных квартирах.