Ռազմաուսումնական հաստատությունների կուրսանտները մասնակցել են ուսանողական փառատոնին
Ապրիլի 30-ին եզրագիծն է հատել «Ունիվերսիադա-2019» միջբուհական մարզամշակութային ուսանողական փառատոնը:
Հայաստանի և Արցախի բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողների, ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական և Արմենակ Խանփերյանցի անվան ռազմական ավիացիոն համալսարանների կուրսանտների մասնակցությամբ անցկացված փառատոնը կազմակերպվել էր ՀՀ պաշտպանության նախարարության և Հայ-ռուսական համալսարանի համագործակցությամբ:
Փառատոնի փակման հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել և հաղթողներին ողջունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:

Курсанты военно-учебных заведений приняли участие в студенческом фестивале
30 апреля межвузовский студенческий спортивно-культурный фестиваль «Универсиада -2019» подошел к концу.
Фестиваль, организованный с участием студентов высших учебных заведений Армении и Арцаха, курсантов Военного университета им. Вазгена Саргсяна и Военного авиационного университета им. Арменака Ханперянца (Худякова) был организован благодаря сотрудничеству министерства обороны РА и Армяно-российского университета.
В торжественной церемонии закрытия фестиваля принял участие и поприветствовал победителей заместитель министра обороны РА Г. Балаян.