26 Փետրվարի, 2019Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2018թ. երկկողմ համագործակցության ոլորտում կատարված աշխատանքները: Համագործակցության հիմնական ուղղություններն են՝ անձնակազմի մարտավարական պատրաստությունը, ռազմական կրթությունը, ռազմական բժշկության, ավիացիայի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման և այլ ուղղություններով փորձի փոխանակումը, ռազմատեխնիկական համագործակցությունը, ինչպես նաև ռազմաքաղաքական խորհրդակցություններն ու տեղեկատվության փոխանակումը: Նախորդ տարվա նախատեսված միջոցառումների 83 տոկոսն իրականացվել է:
Հանդիպման ընթացքում համաձայնեցվել և ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2019թ. ծրագիրը: Այն ներառում է 20 միջոցառում Հայաստանում և Հունաստանում: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ:

26 February, 2019 18:07
The parties discussed the works accomplished under the 2018 bilateral cooperation. The main directions of the cooperation include exchange of experience in tactical training, military education, military medicine, aviation, human resource management, and military-technical cooperation as well as military-political consultations and exchange of information. The 83% of the activities planned for the past year have been implemented.
The 2019 Armenian-Greek military cooperation programme was agreed and signed during the meeting. It includes 20 events in Armenia and Greece. An agreement to develop cooperation in multilateral formats was also reached. In addition, the parties discussed regional security issues.