26 Փետրվարի, 2019Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են 2018թ. երկկողմ համագործակցության ոլորտում կատարված աշխատանքները: Համագործակցության հիմնական ուղղություններն են՝ անձնակազմի մարտավարական պատրաստությունը, ռազմական կրթությունը, ռազմական բժշկության, ավիացիայի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման և այլ ուղղություններով փորձի փոխանակումը, ռազմատեխնիկական համագործակցությունը, ինչպես նաև ռազմաքաղաքական խորհրդակցություններն ու տեղեկատվության փոխանակումը: Նախորդ տարվա նախատեսված միջոցառումների 83 տոկոսն իրականացվել է:
Հանդիպման ընթացքում համաձայնեցվել և ստորագրվել է հայ-հունական ռազմական համագործակցության 2019թ. ծրագիրը: Այն ներառում է 20 միջոցառում Հայաստանում և Հունաստանում: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել բազմակողմ ձևաչափերով համագործակցությունը զարգացնելու ուղղությամբ:

Встреча в административном комплексе МО
26 февраля начальник департамента оборонной политики МО РА Левон Айвазян принял делегацию во главе с директором Директората международных связей Генерального штаба национальной обороны Греции контр-адмиралом Михаилом Наумом.
В ходе встречи были подведены итоги проведенных в 2018 году работ в области двустороннего сотрудничества. Основными направлениями сотрудничества являются тактическая подготовка кадров, военное образование, обмен опытом в области военной медицины, авиации, управления персоналом и других сферах, военно-техническое сотрудничество, а также военно-политические консультации и обмен информацией. В прошлом году были выполнены 83% запланированных мероприятий.
В ходе встречи была согласована и подписана Программа армяно-греческого военного сотрудничества на 2019 год. Она включает 20 мероприятий, которые пройдут в Армении и Греции. Также достигнута договоренность о развитии сотрудничества в многосторонних форматах.