ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է «Պատմության և մշակույթի էջեր» ծրագրի մասնակիցներին
20 Փետրվարի, 2019Փետրվարի 20-ին պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի նախաձեռնությամբ անցկացվող «Պատմության և մշակույթի էջեր» ծրագրի մասնակիցներին։
9 տարի շարունակ իրականացվող ծրագրին ներգրավվել են պատմության և մշակույթի ոլորտի ավելի քան 250 հեղինակավոր գործիչներ, ովքեր պարբերաբար այցելել են զորամասեր, հանդես եկել 1000-ից ավելի դասախոսություններով:
Արժևորելով ծրագրի դերը զինծառայողների հայրենասիրական դաստիրակության գործում՝ Դավիթ Տոնոյանը ծրագրի մասնակիցներին հավաստիացրել է, որ յուրաքանչյուր նման այցելություն ու հանդիպում նոր լիցք է հաղորդում ազգային բանակի զինվորներին և սպաներին։
Հանդիպման ավարտին նախարար Տոնոյանը զինծառայողների ազգային, հայրենասիրական դաստիրակության գործում ունեցած ներդրման, ինչպես նաև ծրագրին ցուցաբերած ակտիվ մասնակցության համար պատվոգրերով և հուշամեդալներով է պարգևատրել մի շարք արվեստագետների և գիտնականների։

Defence minister receives participants of "History and Culture Pages" programme
Defense Minister Davit Tonoyan met on 20 February with participants of the "History and Culture Pages" programme, conducted by the initiative of the Defence Minister’s Public Council.
The programme, implemented for nine years in a row, has involved more than 250 prominent figures from the history and culture fields; they have regularly visited military units, delivered more than 1000 lectures.
Noting the programme’s role in the patriotic education of soldiers, Minister Tonoyan said that every such visit gives a new impetus to soldiers and officers of the national army.
At the end of the meeting, Minister Tonoyan awarded diplomas and medals to several artists and scientists for their active participation in the programme.