ՀՀ պաշտպանության նախարարը հյուրընկալվել է «ԱՅԲ» կրթահամալիրում
18 Հոկտեմբերի, 2017Հոկտեմբերի 17-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հյուրընկալվել է «ԱՅԲ» կրթահամալիրում և «Հաջողության բանաձև» նախագծի շրջանակում հանդես եկել դասախոսությամբ՝ «Առաջնորդությունը հանրային հատվածում» թեմայով:
«Հաջողության բանաձև» նախագծի նպատակն է հաջողության տարբեր պատմությունների ﬕջոցով երիտասարդներին հավատ ներշնչել սեփական ուժերի և կարողությունների հանդեպ։
«Բաց դռների» ձևաչափով անցկացված դասախոսության ընթացքում պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն անդրադարձել է հանրային առաջնորդի հիմնական ուղղորդիչներին, գործունեության հստակ տեսլականի դերին և հանրության հետ հետադարձ կապի պահպանման անհրաժեշտությանը:
Պաշտպանության նախարարը պատասխանել է նաև ունկնդիրների հարցերին: Որպես պաշտոնավարման մեկ տարվա գլխավոր ձեռքբերում՝ Վիգեն Սարգսյանն առանձնացրել է Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանի սաներին «Այբ» դպրոցի կրթական ծրագրով առավել համապարփակ կրթության տրամադրումը, նկատելով, որ գիտելիքն առաջնորդի հաջողության կարևորագույն բանալիներից է:

Министр обороны РА посетил образовательный комплекс «Айб»
17 октября министр обороны РА Виген Саргсян побывал в гостях в учебном комплексе «Айб» и прочитал лекцию «Лидерство в общественном секторе» в рамках проекта «Формула успеха».
Цель проекта «Формула успеха» - вдохновить молодых людей поверить в собственные силы и возможности посредством различных историй успеха.
Во время лекции, проведенной в формате «Открытых дверей», глава оборонного ведомства затронул основные приоритеты общественного лидера, роль четкого видения деятельности и необходимость поддержания обратной связи с обществом.
Министр обороны также ответил на вопросы аудитории.В качестве главного достижения в течение года пребывания в должности Виген Саргсян подчеркнул предоставление наиболее полного образования учащимся военно-спортивного колледжа им. Монте Мелконяна по программе школы «Айб», отметив, что знания являются одним из главных ключей к успеху лидера.