ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է խաղաղապահ բրիգադ
11 Հոկտեմբերի, 2017 20:41Անձնակազմի հետ հանդիպման ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարը բարձր է գնահատել բրիգադի նախկին հրամանատար, գեներալ-մայոր Արթուր Սիմոնյանի դերակատությունը խաղաղապահ ստորաբաժանումների կազմավորման գործում և շնորհակալություն հայտնել բրիգադի հրամանատարի պաշտոնում երկարատև ծառայության համար: Վիգեն Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ գեներալ-մայոր Արթուր Սիմոնյանի զինվորական փորձառությունն ու գիտելիքները լավագույնս կդրսևորվեն նաև նոր՝ ՀՀ ՊՆ հատուկ հանձնարարությունների գծով գեներալի պաշտոնում ։
Ներկայացնելով ՀՀ ԶՈՒ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Վաղինակ Սարգսյանին, պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ նրա գիտելիքները լավագույնս կդրսևորվեն զինված ուժերի կարևորագույն ստորաբաժանումներից մեկի ծառայության կազմակերպման գործում:
«Զինվորական ծառայության ընթացքում պաշտոնի և ծառայավայրի փոփոխությունները ծառայության անբաժան մասն են կազմում, քանի որ մեզ հարկավոր են ունիվերսալ հրամանատարներ, ովքեր, ենթարկելով պլանային ռոտացիոն նշանակումների, կարողանում են լայնացնել իրենց կառավարման ոլորտը, դրսևորել հրամանատարական ջիղը, առավել օգտակար լինել զինված ուժերի առջև դրված խնդիրների լուծման հարցում»,-նշել է պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը։

11 October, 2017 20:41Sargsyan praised the role the former commander of the brigade, Maj. Gen. Artur Simonyan, has played in the formation of peacekeeping units and thanked him for the long-term service of as the brigade’s commander. He expressed confidence that Maj. Gen. Simonyan's military experience and knowledge will be more than helpful in his new capacity of General of Special Assignments at the Ministry of Defence.
Sargsyan expressed confidence that the new commander’s knowledge would be best demonstrated in the organization of the service of one of the Armed Forces’ most important units.
"Changes in positions and places of service during the military service are an integral part of the service, as we need universal commanders, who, taking new positions as planned, are able to expand their field of leadership, demonstrate command talents, be more useful in addressing the challenges the Armed Forces face," Sargsyan said.