Անցկացվել է գումարտակային մարտավարական ցուցադրական զորավարժություն
Զինված ուժերի պատրաստության պլանի համաձայն, 4-րդ բանակային զորամիավորման ենթակայությամբ գործող զորամասերից մեկի հենքի վրա ապրիլի 18-ից 21-ը անցկացվել է գումարտակային մարտավարական ցուցադրական զորավարժություն` մարտական հրաձգությամբ:
Զորավարժության ուսումնական նպատակներից էին զորամասերի հրամանատարների, նրանց տեղակալների հմտությունների և ունակությունների կատարելագործումը պաշտպանական մարտական գործողությունների պլանավորման, նախապատրաստման և վարման, ստորաբաժանումների փոխգործակցության կազմակերպման ու գործողությունների ներդաշնակման, ինչպես նաև մարտական պատրաստականության տարբեր աստիճանների բերման ժամանակ: Զորավաժությունները նպատակ ունեին նաև մարզել անձնակազմին մարտական խնդիրների կատարման, գործնական կրակի վարման ընթացքում, կատարելագործել զինծառայողների դաշտային վարժվածության մակարդակը:
Զորավարժության պլանի համաձայն, անձնակազմի անվտանգության ապահովման ու ռազմական տեխնիկայի շահագործման կանոնների խստիվ պահպանմամբ, իրականացվել է ռազմերթ և ստորաբաժանումների տեղաբաշխում մարտական պահպանություն կենտրոնացման շրջաններում: Բացազատվել են ուսումնական կետեր, ստորաբաժանումների մարտական պատրաստության և պատրաստականության, պաշտպանողական մարտի կազմակերպման խնդիրների շուրջ անցկացվել են գործնական վարժանքներ:
Վերլուծելով և ամփոփելով զորավարժության արդյունքները, զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Վալերի Քոչարյանը բարձր է գնահատել ստորաբաժանումների պատրաստության մակարդակը և հրամանատարական կազմի մարտավարական-մասնագիտական ունակությունները: Արձանագրելով, որ զորավարժությանն ընդգրկված ստորաբաժանումները գրանցել են բարձր արդյունքներ և հաջողությամբ կատարել են առաջադրված խնդիրները, գնդապետ Վալերի Քոչարյանը տեղ գտած որոշ բացթողումները շտկելու համար տվել է անհրաժեշտ հանձնարարականներ:

25 April, 2017 18:56
In accordance with the preparation plan of the Armed Forces, strategic battalion-level military exercises have taken place in one of the military bases of the 4th army corps, from April 18th to April 21st.
Among the objectives of the exercises was to improve the skills of military base commanders and deputy commanders in planning, preparing for and carrying out defensive military operations, organizing cooperation between subdivisions and harmonizing their activities, and bringing forces to different levels of combat preparedness. The exercises also aimed to train troops in carrying out combat assignments and engaging in live firing, while also increasing their level of field preparedness.
In accordance with the military exercise plan, and as demanded by the regulations for troop safety and military equipment usage, a military hike was organized with the goal of distributing subdivisions in central defense areas. Practical training sessions addressing issues concerning combat preparedness, readiness and combat organization were carried out.
Analyzing and summarizing the results of the military exercise, the commander of the army corps, colonel Valeri Qocharyan evaluated the level of preparedness of the subdivisions and the strategic-professional skills of the commanding staff to be at a high level. Noting that the subdivisions included in the military exercise showed good results and successfully carried out their assigned tasks, colonel Valeri Qocharyan gave several assignments to resolve existing shortcomings.