4 Ապրիլի, 2017 17:20
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետի գլխավորած աշխատանքային խումբը ապրիլի 4-ից 5-ը ՀԱՊԿ Միացյալ շտաբում կմասնակցի ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության համակարգի ղեկավարման մարմինների և կազմավորումների ուժերի ու միջոցների օպերատիվ և մարտական պատրաստության համատեղ միջոցառումների 2017թ. պլանի համաձայն նախատեսված «Մարտական եղբայրություն-2017» պայմանական անվանումով օպերատիվ ռազմավարական զորավարժության շրջանակներում ՀԱՊԿ Օպերատիվ արձագանքման հավաքական ուժերի համակազմերի ու ՀՀ ԶՈՒ և ՌԴ ԶՈՒ զորքերի(ուժերի) միացյալ խմբավորման ստորաբաժանումների հետ «Փոխգործակցություն» համատեղ, խաղաղապահ ուժերի «Անքակտելի եղբայրություն» և հետախուզական ստորաբաժանումների «Որոնում» մարտավարամասնագիտական զորավարժությունների կազմակերպման և անցկացման առաջին շտաբային բանակցություններին:
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ օպերատիվ վարչության պետի գլխավորած աշխատանքային խումբը ապրիլի 6-ից 7-ը կմասնակցի նաև ՌԴ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի ռազմական ակադեմիայի հենքի վրա կայանալիք ՀԱՊԿ-ի Միացյալ շտաբի, քարտուղարության և անդամ պետությունների օպերատիվ խմբերի հետ համատեղ գործնական խաղին:

The working group led by the Chief of the Operative Department of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia will participate in the first negotiations concerning the organization and implementation of strategic-professional military exercises, taking place from April 4th to 5th at the CSTO joint headquarters.
From April 6th to 7th, the working group led by the Chief of the Operative Department of the General Staff of the Armed Forces of the Republic of Armenia will also participate in practical games with operative groups from CSTO member states, the CSTO joint headquarters and the CSTO secretariat, taking place at the military academy of the general staff of the Armed Forces of the Russian Federation.