Անցկացվել են ճամբարային հավաքներ
14 Հոկտեմբերի, 2016 18:16ՀՀ ՊՆ 3-րդ զորամիավորման ենթակա հրետանային զորամասերն ու ստորաբաժանումները զինված ուժերի ուսումնական կենտրոններից մեկում օրերս մասնակցել են ճամբարային հավաքների:
Հավաքների նպատակն էր տեսական պարապմունքների ու դաշտային մարզումների միջոցով զինծառայողների մարտական պատրաստվածության և մարտավարական-մասնագիտական գիտելիքների ու գործնական հմտությունների զարգացումը:
Ճամբարային հավաքներին ներգրավված ստորաբաժանումներն ուսումնական կենտրոնում իրականացրել են նաև մարտական հրաձգության պարապմունքներ:

Training camps have taken place
The artillery bases and subdivisions subordinate to the 3rd Army Corps of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia have taken part in a training camp at one of the training grounds of the Armed Forces.
The aim of the training camps was to develop servicemen's combat preparedness, strategic-professional knowledge and professional skills through theoretical lessons and practical training.
Subdivisions that participated in the training camp also had live firing practice in the training grounds.