Վիգեն Սարգսյանը հանդիպել է ՌԴ ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի կոլեգիայի փոխնախագահ Օլեգ Բոչկարյովին
13 Հոկտեմբերի, 2016 14:02
ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 13-ին հանդիպել է Ռուսաստանի Դաշնության ռազմարդյունաբերական հանձնաժողովի կոլեգիայի փոխնախագահ Օլեգ Բոչկարյովի հետ, ով ժամանել է Հայաստան՝ մասնակցելու սպառազինության և պաշտպանական տեխնոլոգիաների «ԱրմՀայՏեք» առաջին միջազգային ցուցահանդեսին:
Կողմերը բարձր են գնահատել ռազմատեխնիկական համագործակցության ներկա մակարդակն ու հաստատել այդ ուղղությամբ հետագա զարգացման անհրաժեշտությունը: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել Հայաստանի Հանրապետության տարածքում ՌԴ արտադրության ռազմական նշանակության արտադրանքի վերանորոգման, տեխնիկական սպասարկման ու արդիականացման  հավատարմագրված սպասարկման կենտրոնների ցանցի, ինչպես նաև համատեղ ձեռնարկությունների ստեղծմանը`  ավտոմոբիլային և ինժեներական տեխնիկայի, ՀՕՊ և ՌԷՊ միջոցների ու ավիացիայի ուղղություններով:
Հանդիպման ավարտին  ՀՀ պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը պատրաստակամությսւն է հայտնել արտադրական կոոպերացիայի շրջանակներում շարունակել համագործակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափով:

Vigen Sargsyan met with the Vice President of the board of the military industrial commission of the Russian Federation Oleg Bochkaryov
13 October, 2016 14:02Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan met with Vice President of the board of the military industrial commission of the Russian Federation Oleg Bochkaryov on October 13th. The guest was in Armeina to take part in the "ArmHiTech-2016" international exhibition of armaments and defense technologies.
Both sides expressed their high regard for the current level of military industrial cooperation and expressed the necessity of developing it in the future. Special attention was paid to the renovation of military products in the Republic of Armenia that were manufactured in the Russian Federation, the network of licensed technical service and update centers, as well as the creation of joint enterprises in automobile and engineering equipment, missile defense, radio-electronic defense and aviation.
At the end of the meeting, Minister of Defense of the Republic of Armenia Vigen Sargsyan expressed preparedness to continue industrial cooperation in bilateral and multilateral formats.