Դիտարկվել է զինվորական ծառայության և մարտական հերթապահության կազմակերպման ընթացքը
24 Սեպտեմբերի, 2016 18:19Մարտական հենակետերում Սեյրան Օհանյանը ստուգել է պաշտպանական և ինժեներական կառույցների հուսալիությունը, մարտավարական բնագծի պաշտպանական դիրքերի և ամրաշինական կառույցների բարելավման ու կահավորման աշխատանքների ընթացքը։ Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի ուշադրության կենտրոնում են եղել նաև մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների կենցաղային և սանիտարահիգիենիկ պայմանները, սննդի որակը, տեսականին և պահպանման պայմանները:
Նույն օրը Սեյրան Օհանյանը այցելել է նաև ապրիլյան քառօրյա մարտական գործողությունների ընթացքում զոհված, «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանի ասպետ Անդրանիկ Զոհրաբյանի հարազատներին։ Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար և շնորհավորելով Անդրանիկի հարազատներին ՀՀ անկախության 25-րդ տարեդարձի առթիվ, Սեյրան Օհանյանն իր զորակցությունն է հայտնել հայրենիքի սահմանների պաշտպանության համար զոհված զինծառայողի ընտանիքին և նշել, որ պաշտպանության նախարարությունը մշտապես պատրաստակամ է իր հնարավորության սահմաններում սատար կանգնելու նրանց և մնացած բոլոր զինծառայողների հարազատներին։
Անկաշկանդ մթնոլորտում անցած հանդիպման ընթացքում Անդրանիկի հայրը վերհիշել է որդու հետ կապված հիշարժան դրվագներն ու զինծառայության մեկնելու նախօրյակին նրան տրված պատգամները։ Ատոմ Զոհրաբյանը միաժամանակ հավաստիացրել է, որ պատրաստակամ է առաջին իսկ անհրաժեշտության դեպքում համալրելու հայրենիքի պաշտպանների շարքերը։

Military service and combat duty processes have been observed
24 September, 2016 18:19Seyran Ohanyan examined the reliability of defensive and engineering structures, and the works aimed at enhancing and furnishing of tactical positions and structures. The living conditions of soldiers carrying out combat duty on the front line, as well as food quality and variety were also in the center of attention of the head of the defense administration.
On the same day, Seyran Ohanyan visited the relatives of Andranik Zohrabyan, who fell during the April combat operations, receiving a "Combat Cross" medal of the first degree. Expressing his gratitude for the warm reception, and congratulating Andranik's relatives on occasion of the 25th anniversary of the declaration of independence, Seyran Ohanyan expressed his support for the family of the fallen soldier, and stated that the Ministry of Defense is always prepared to aid the family members of all servicemen,however possible.
During the informal meeting, Andranik's father reminisced of his son and the titles awarded to him before embarking on military service. Atom Zohrabyan simultaneously expressed his assurances that he is prepared to fill the defensive ranks if the need arises.