Ամփոփվում է ստանձնած հանձնառությունների շրջանակներում կատարված աշխատանքը
8 Սեպտեմբերի, 2016 13:55Միացյալ Թագավորության պաշտպանության նախարարության հյուրընկալած այս հանդիպումը հանդիսանում է 2015թ. սեպտեմբերին Նյու Յորքում կայացած ՄԱԿ-ի խաղաղապահության թեմայով գագաթաժողովի շարունակությունը: Լոնդոնյան հանդիպման նպատակն է ամփոփել գագաթաժողովի ընթացքում նախորդ տարի ստանձնած հանձնառությունների շրջանակներում կատարված աշխատանքն ու արձանագրել նոր հանձնառություններ:
Նախորդ տարի Հայաստանի Հանրապետությունը հանձնառություն էր ստանձնել ՄԱԿ-ի խաղաղապահ գործողություններում տեղակայելու նպատակով կազմավորել լրացուցիչ կարողություններ՝ երկրորդ մակարդակի դաշտային հոսպիտալ և ինքնաշեն պայթուցիկ սարքերի հայտնաբերման ու վնասազերծման ստորաբաժանում:
Լոնդոն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալը երկկողմ հանդիպումներ կունենա Միացյալ Թագավորության պաշտպանության և արտաքին գործերի նախարարությունների գործընկերների հետ:

The result of works carried out in the context of previously made commitments are being summarized
8 September, 2016 13:55First Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia Davit Tonoyan participated in the meeting of Ministers of Defense to discuss matters concerning UN peacekeeping, on September 8th in London.
This meeting, hosted by the Ministry of Defense of the United Kingdom, is a continuation of the summit on the same topic held in New York City in 2015. The aim of the meeting in London is to summarize the result of works carried out following the commitments made last year, and to establish new commitments.
Last year, the Republic of Armenia made commitments to establish addition capacity, which includes a 2nd level field hospital and a subdivision for the detection and neutralization of improvised explosive devices.
First Deputy Minister Davit Tonoyan will held bilateral meetings with partners from the Ministry of Defense of the United Kingdom.