Քննարկվել են առողջապահական և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայությամբ գործող Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանն առաջիկա երկու տարիների ընթացքում կնորոգվի ու կբարեկարգվի։
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 17-ին սոցիալական և առողջապահական ոլորտի պատասխանատուների ուղեկցությամբ եղել է «Լեռնային Հայաստանում», զրուցել է առողջարանում իրենց հանգիստն անցկացնող զինծառայողների և նրանց ընտանիքների անդամների հետ, ծանոթացել սենյակների վիճակին, գույքին։ Սեյրան Օհանյանը շրջել է առողջարանի ճաշարանում, նորոգված առողջարանային մասնաշենքում, որտեղ գործում են ցեխաբուժության, մերսման, ֆիզիոթերապիայի սրահներ, լողավազան, հետազոտությունների, բուժման և սպասարկումների սենյակներ։
Հրավիրված խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ տվել «Լեռնային Հայաստան» առողջարանի պայմանները բարելավելու, տարածքի որոշ հատվածներում անհրաժեշտ նորոգումներ իրականացնելու, անհրաժեշտ գույքով ապահովելու և հանգստացողների ժամանցն առավել հարմարավետ կազմակերպելու համար։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև առողջապահական և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող այլ հարցեր։

Обсуждались вопросы, касающиеся задач социальной сферы и здравоохранения
Ведомственная здравница МО РА «Горная Армения» в Дилижанебудет в ближайшие 2 года отремонтирована и благоустроена.
17-го сентября министр обороны РА Сейран Оганян, в сопровождении ответственных за здравоохранение и социальные вопросы лиц, посетил здравницу «Горная Армения», побеседовал с отдыхающими военнослужащими, членами их семей, ознакомился со столовой, отремонтированным санаторным комплексом, где действуют грязелечебница, кабинеты массажа, физиотерапии, плавательный бассейн, комнаты исследований, лечения и обслуживания.
На созванном совещании министр обороны дал соответствующие указания и поручения по улучшению условий, необходимому ремонту некоторых помещений, оснащению и по наилучшей организации развлекательных мероприятий для отдыхающих.