Քննարկվել են առողջապահական և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող հարցեր
ՀՀ պաշտպանության նախարարության ենթակայությամբ գործող Դիլիջանի «Լեռնային Հայաստան» առողջարանն առաջիկա երկու տարիների ընթացքում կնորոգվի ու կբարեկարգվի։
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը սեպտեմբերի 17-ին սոցիալական և առողջապահական ոլորտի պատասխանատուների ուղեկցությամբ եղել է «Լեռնային Հայաստանում», զրուցել է առողջարանում իրենց հանգիստն անցկացնող զինծառայողների և նրանց ընտանիքների անդամների հետ, ծանոթացել սենյակների վիճակին, գույքին։ Սեյրան Օհանյանը շրջել է առողջարանի ճաշարանում, նորոգված առողջարանային մասնաշենքում, որտեղ գործում են ցեխաբուժության, մերսման, ֆիզիոթերապիայի սրահներ, լողավազան, հետազոտությունների, բուժման և սպասարկումների սենյակներ։
Հրավիրված խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարարը համապատասխան ցուցումներ և հանձնարարականներ տվել «Լեռնային Հայաստան» առողջարանի պայմանները բարելավելու, տարածքի որոշ հատվածներում անհրաժեշտ նորոգումներ իրականացնելու, անհրաժեշտ գույքով ապահովելու և հանգստացողների ժամանցն առավել հարմարավետ կազմակերպելու համար։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև առողջապահական և սոցիալական խնդիրներին վերաբերող այլ հարցեր։

A discussion has taken place concerning healthcare and social issues
The RA Ministry of Defense’ “Mountainous Armenia” resort in Dilijan will undergo renovations during the next two years.
On September 17th, RA Minister of Defense Seyran Ohanyan was escorted by healthcare administrators through the “Mountainous Armenia” resort, where he spoke with vacationing military servicemen and their families, and reviewed the physical condition of the premises. Seyran Ohanyan visited the diner and the newly renovated quarters, which house nature-therapy, massage, and physiotherapy chambers, a swimming pool, and a room for diagnoses, treatment and other services.
During the meeting, the Minister of Defense gave several tips and assignments concerning improvements in “Mountainous Armenia’s” overall conditions, necessary reparations in certain sections of the resort, provisions of necessary furnishings and overall improvements in the quality of services provided for vacationers.