ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է ԳԴՀ դեսպանին
Ապրիլի 1-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում և Արցախում ստեղծված իրադրությունը: ՀՀ պաշտպանության նախարարը նշել է, որ ադրբեջանական կողմի գործողությունները վտանգում են տարածաշրջանային փխրուն կայունությունը, համոզմունք հայտնելով իրավիճակի սրումը կանխելու համար միջազգային հանրության կողմից միջոցների ձեռնարկման անհրաժեշտության վերաբերյալ:
Դեսպան Ռիխտերը հաստատել է, որ գերմանական կողմն աջակցում է առկա լարվածության թուլացման և խաղաղ ճանապարհով խնդիրների կարգավորման ջանքերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափով համագործակցության զարգացմանն առնչվող հարցեր։

The RA Minister of Defence received the Ambassador of the Federal Republic of Germany
1 April, 2022 18:24On April 1, RA Minister of Defence Suren Papikyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Federal Republic of Germany to Armenia Victor Richter.
The interlocutors discussed the situation on the Armenian-Azerbaijani border in Artsakh. The Armenian Defence Minister noted that the actions of the Azerbaijani side endanger the fragile regional stability, expressing conviction about the need for the international community to take measures to prevent the escalation of the situation.
Ambassador Richter reaffirmed the support of the German for efforts to reduce tensions and resolve the conflict peacefully.
Issues related to the development of bilateral and multilateral cooperation were also discussed during the meeting.