Շարունակվում է պաշտպանության նախարարի աշխատանքային այցը ՀՀ հարավային սահմանագոտի
Փետրվարի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՀՀ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մի շարք զորամասեր, հետևել ընթացող վերանորոգման և կառուցապատման աշխատանքներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը, զորամասերի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպումների ընթացքում, ծառայության համար պատշաճ կենցաղային պայմանների առկայությունից բացի, առանձնահատուկ կարևորել է զինծառայողների գիտելիքների և մարտունակության մակարդակի կտրուկ բարձրացման անհրաժեշտությունը:
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է մարտական հենակետեր, տեղում ծանոթացել ընթացող ամրաշինական աշխատանքներին, կենցաղային պայմաններին և մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակին։
Պաշտպանության նախարարը զորամիավորման հրամանատարական կազմին և ենթակա զորամասերի հրամանատարներին տվել  է հանձնարարականներ և ցուցումներ` աշխատանքային շրջայցի ընթացքում արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ:

Рабочий визит Министра обороны на южную границу Республики Армения продолжается
8 февраля министр обороны РА Сурен Папикян посетил ряд воинских частей, расположенных на южном направлении РА, следил за ходом ремонтно-строительных работ.
Глава Минобороны на встречах с командным составом воинских частей, помимо наличия надлежащих бытовых условий для несения службы, подчеркнул необходимость резкого повышения уровня знаний и боеспособности военнослужащих.
Сурен Папикян посетил воинские части, ознакомился с проводимыми на месте фортификационными работами, условиями проживания, морально-психологическим состоянием личного состава, несущего боевое дежурство.
Министр обороны дал указания командному составу воинской части, командирам воинских частей в кратчайшие сроки устранить выявленные в ходе рабочего визита проблемы.