Շարունակվում է պաշտպանության նախարարի աշխատանքային այցը ՀՀ հարավային սահմանագոտի
Փետրվարի 8-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ՀՀ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մի շարք զորամասեր, հետևել ընթացող վերանորոգման և կառուցապատման աշխատանքներին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը, զորամասերի հրամանատարական կազմի հետ հանդիպումների ընթացքում, ծառայության համար պատշաճ կենցաղային պայմանների առկայությունից բացի, առանձնահատուկ կարևորել է զինծառայողների գիտելիքների և մարտունակության մակարդակի կտրուկ բարձրացման անհրաժեշտությունը:
Սուրեն Պապիկյանն այցելել է մարտական հենակետեր, տեղում ծանոթացել ընթացող ամրաշինական աշխատանքներին, կենցաղային պայմաններին և մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի բարոյահոգեբանական վիճակին։
Պաշտպանության նախարարը զորամիավորման հրամանատարական կազմին և ենթակա զորամասերի հրամանատարներին տվել  է հանձնարարականներ և ցուցումներ` աշխատանքային շրջայցի ընթացքում արձանագրված խնդիրները սեղմ ժամկետներում վերացնելու վերաբերյալ:

The working visit of the Minister of Defence to the southern border of the Republic of Armenia continues
8 February, 2022 21:58On February 8, the Minister of Defence of the Republic of Armenia Suren Papikyan visited a number of military units located in the southern direction of the Republic of Armenia, followed the process of repair and construction works.
The head of the Ministry of Defence, during meetings with the command staff of military units, in addition to having proper living conditions for service, emphasized the need for a sharp increase in the level of knowledge and combat effectiveness of military personnel.
Suren Papikyan visited military bases, got acquainted with the ongoing fortification works on the spot, living conditions, and the moral and psychological condition of the personnel on combat duty.
The Minister of Defence gave instructions to the command staff of the military unit, the commanders of the military units, to eliminate the problems registered during the working visit as soon as possible.