ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետն այցելել է ՀՕՊ զորամաս
Դեկտեմբերի 28-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն այցելել է ՀՕՊ զորամասերից մեկը:
ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետին զեկուցվել է ՀՀ օդային տարածությունում պետական սահմանի ապահովման օպերատիվ իրավիճակի, անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական պատրաստության մակարդակի, ստորաբաժանումներին առաջադրված խնդիրների վերաբերյալ:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը շրջել է զորամասի տարածքում, տվել համապատասխան հանձնարարականներ ծառայության կազմակերպման վերաբերյալ, շնորհավորել զինծառայողներին գալիք ամանորի կապակցությամբ:

The head of the General Staff of the Armed Forces visited the air defense military unit
28 December, 2021 21:18On December 28, head of the General Staff of the RA Armed Forces, lieutenant general Artak Davtyan visited one of the air defense military units.
The head of the General Staff of the RA Armed Forces was informed about the operative situation in ensuring the state border in the airspace of the RA, the level of physical and combat readiness of the personnel, the tasks assigned to the subdivisions.
Lieutenant-general Artak Davtyan walked around the territory of the military unit, gave relevant instructions on the organization of service, congratulated the servicemen on the coming New Year.