ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության համապատասխան ծառայությունների ձեռնարկած լայնածավալ օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներով, նախապատրաստվող նյութերով փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել առ այն, որ 2021թ. սեպտեմբերի 29-ին և 2021 թ. հոկտեմբերի 15-ին «ՖԵՆԻՔՍ ՄԵԴ» ՍՊԸ-ի ներկայացուցիչները «Covid-19» համավարակի հայտնաբերման հետազոտության նպատակով ՀՀ ՊՆ պաշտպանական ազգային հետազոտական համալսարանի անձնակազմից իրականացրել են ընդհանուր թվով 62 նմուշառում։
Այնուհետև, համապատասխանաբար 2021թ. հոկտեմբերի 4-ին և 2021 թ. հոկտեմբերի 18-ին վերջիններիս տրամադրել են «ԲԻՈՄԵԴ» ՍՊԸ ձևաթղթեր՝ առանց ՊՇՌ մեթոդով լաբորատոր հետազոտության բացասական տվյալներով կեղծ պատասխաններով:
Դեպքի առիթով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 325-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով (փաստաթղթեր, դրոշմներ, կնիքներ, ձևաթղթեր, տրանսպորտային միջոցների պետհամարանիշներ կեղծելը, իրացնելը կամ օգտագործելը) ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հարուցվել է քրեական գործ:

В военной полиции МО РА возбуждено уголовное дело
11 Ноября, 2021 16:29В результате широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий, проведенных соответствующими службами военной полиции Министерства обороны РА, получены фактические данные по подготовленным материалам, что 29 сентября 2021 г. и 15 октября 2021 г. представители ООО «ФЕНИКС МЕД» провели в общей сложности 62 пробы у сотрудников Национального оборонно-исследовательского университета Министерства обороны Республики Армения на выявление вируса «Covid-19».
Затем, соответственно 4 октября 2021 г. и 18 октября 2021 г. последним были предоставлены бланки ООО «БИОМЕД» без лабораторных тестов ПЦР с ложноотрицательными результатами.
В Военной полиции Министерства обороны возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 325 Уголовного кодекса РА (подделка, продажа или использование документов, штампов, печатей, бланков, номерных знаков транспортных средств).