ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքները
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2021թ. անցած ամիսներին կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը, խափանմանը և բացահայտմանն ուղղված պրոֆիլակտիկ միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության մակարդակը բարձրացնելուն միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը:

The work done in the military police of the RA Ministry of Defence was summed up
On October 16, a consultation was held in the military police of the RA Ministry of Defence, during which the work done in the past months of 2021 were summed up.
The reports were made by the deputy chiefs of the military police of the Ministry of Defence, the head of staff. The head of the military police of the Ministry of Defence of the Republic of Armenia, Major-General Ashot Zakaryan gave instructions on activating prophylactic measures aimed at prevention, suppression and detection of crimes in military units, outlined the importance of establishing close cooperation between military units and the military police, aimed at increasing the level of discipline.