ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքները
Հոկտեմբերի 16-ին ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում անցկացվել է խորհրդակցություն, որի ընթացքում ամփոփվել են 2021թ. անցած ամիսներին կատարված աշխատանքների արդյունքները:
Զեկույցներով հանդես են եկել ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը հանձնարարականներ է տվել զորամասերում հանցագործությունների նախականխմանը, կանխմանը, խափանմանը և բացահայտմանն ուղղված պրոֆիլակտիկ միջոցառումների ակտիվացման վերաբերյալ, կարևորել միասնական ուժերով կարգապահության մակարդակը բարձրացնելուն միտված զորամաս-ռազմական ոստիկանություն սերտ համագործակցությունը:

В военной полиции Министерства обороны РА подведены итоги проделанных работ
16 октября в военной полиции Министерства обороны РА было проведено совещание, в ходе которого были подведены итоги проделанных работ за прошедшие месяцы 2021 года.
С докладами выступили заместители начальника военной полиции Министерства обороны, начальник штаба. Начальник военной полиции Министерства обороны РА, генерал-майор Ашот Закарян дал поручение об активизации профилактических мероприятий, направленных на предупреждение, предотвращение, пресечение и раскрытие преступлений в воинских частях, обозначил важность налаживания тесного сотрудничества между воинскими частями и военной полицией, направленное на повышение уровня дисциплины.