9 Հուլիսի, 2020 18:13
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը պաշտպանական համակարգում բարձր տեխնոլոգիական լուծումների ստեղծման, դրանց արդյունավետ կիրառման, ինչպես նաև զորակոչիկների կարողությունները պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության ընթացքում առավել արդյունավետ օգտագործելու նպատակով հայտարարում է մրցույթ։
2020թ. ամառային զորակոչին ենթակա զորակոչիկները կարող են մասնակցել 1991 ստորաբաժանման կազմում ծառայության անցնելու մրցույթներին` հետևյալ խմբերից մեկում ծառայության անցնելու համար․
• ԱՏՄ խումբ
• Գիտական խումբ
• Արհեստական բանականության խումբ
Մրցույթին մասնակցելու ցանկություն ունեցող զորակոչիկները կարող են գրանցվել 1991.mil.am կայքում, կամ դիմել ՀՀ ՊՆ զորակոչային և զորահավաքային համալրման ծառայության համապատասխան տարածքային ստորաբաժանում՝ մինչև ս.թ. հուլիսի 19 ներառյալ:

The Ministry of Defence of the Republic of Armenia announces a competition for the purpose of creating high-tech solutions in the defence system, applying them effectively, as well as for using the conscripts’ abilities more effectively during the compulsory military service.
The conscripts subject to summer conscription 2020 can participate in the competitions for the enlistment in “Subdivision 1991” to serve in one of the following groups:
• Vehicle group
• Scientific group
• Artificial intelligence group
The conscripts wishing to participate in the competition can register on the website 1991.mil.am or apply to the relevant territorial subdivision of the conscription and mobilization service of the RA Ministry of Defence by July 19 inclusive of this year.