Զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավման ծրագրերը շարունակվելու են
Հունիսի 12-ին անցկացվել է հիփոթեքային արտոնյալ վարկավորման պայմաններով բնակելի տարածք ձեռք բերելու հնարավորություն ընձեռող ծրագրի շահառուների վիճակահանությունը՝ բաց տարածքում և հակահամաճարակային անվտանգության կանոնների պահպանմամբ:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշման համաձայն այսուհետ յուրաքանչյուր տարի թվով 500 պայմանագրային զինծառայողների, սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի  զինծառայողների կտրամադրվեն փաստացի անտոկոս հիփոթեկային վարկեր, ընդ որում` վարկի մայր գումարի 10 տոկոսը ևս կփոխհատուցվի պետության կողմից;
Շնորհավորելով ծրագրի շահառուներին՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը գոհունակությամբ փաստել է, որ զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավմանը միտված այս ծրագրին շուտով կմիանան նաև նորերը, այդ կերպ բարձրացնելով նաև գրավչությունը զինծառայության հանդեպ;
Հավելենք, որ ծրագրի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու, մասնակցության պայմաններին ծանոթանալու համար պայմանագրային զինծառայողները, սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի զինծառայողները կարող են դիմել ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչություն:

The programs for improving the servicemen’s social conditions will continue
12 June, 2020 16:54It should be reminded that according to the relevant decision of the Government of the Republic of Armenia, from now on, every year, the interest-free mortgage loans will be provided to the 500 contract-based servicemen, officers and senior non-commissioned officers, moreover, 10% of the principal amount of the loan will be reimbursed by the state.
Congratulating the beneficiaries of the program, Deputy Minister of Defence Gabriel Balayan stated with satisfaction that the new ones will soon join this program aimed at improving the servicemen’s social conditions, thus increasing the attraction to the military service.
It should be added that in order to get more detailed information about the program, get acquainted with the conditions of the participation, the contract-based servicemen, officers and senior non-commissioned officers can apply to the Social Security Department of the Ministry of Defence.