Զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավման ծրագրերը շարունակվելու են
Հունիսի 12-ին անցկացվել է հիփոթեքային արտոնյալ վարկավորման պայմաններով բնակելի տարածք ձեռք բերելու հնարավորություն ընձեռող ծրագրի շահառուների վիճակահանությունը՝ բաց տարածքում և հակահամաճարակային անվտանգության կանոնների պահպանմամբ:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ կառավարության համապատասխան որոշման համաձայն այսուհետ յուրաքանչյուր տարի թվով 500 պայմանագրային զինծառայողների, սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի  զինծառայողների կտրամադրվեն փաստացի անտոկոս հիփոթեկային վարկեր, ընդ որում` վարկի մայր գումարի 10 տոկոսը ևս կփոխհատուցվի պետության կողմից;
Շնորհավորելով ծրագրի շահառուներին՝ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը գոհունակությամբ փաստել է, որ զինծառայողների սոցիալական պայմանների բարելավմանը միտված այս ծրագրին շուտով կմիանան նաև նորերը, այդ կերպ բարձրացնելով նաև գրավչությունը զինծառայության հանդեպ;
Հավելենք, որ ծրագրի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն ստանալու, մասնակցության պայմաններին ծանոթանալու համար պայմանագրային զինծառայողները, սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի զինծառայողները կարող են դիմել ՊՆ զինծառայողների սոցիալական պաշտպանության վարչություն:

Программы по улучшению социальных условий военнослужащих будут продолжаться
12 Июня, 2020 16:54Напомним, что согласно соответствующему решению Правительства РА отныне ежегодно 500 военнослужащим по контракту, военнослужащим офицерского и старшего офицерского состава будут предоставлены фактически беспроцентные ипотечные кредиты, при этом 10% основной суммы кредита также будет возмещена государством;
поздравляя бенефициаров программы, заместитель министра обороны Габриэль Балаян с удовлетворением отметил, что вскоре к этой программе, направленной на улучшение социальных условий военнослужащих, присоединятся также новые, тем самым повысив также привлекательность военной службы;
следует добавить, что для получения более подробной информации о программе, для ознакомления с условиями участия военнослужащие по контракту, военнослужащие офицерских и старших офицерских составов могут обращаться в Управление социальной защиты военнослужащих МО.