ՀՀ պաշտպանության նախարարն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զորամասերից մեկում
Մայիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զրահատանկային զորամասերից մեկում:
Դավիթ Տոնոյանը հետևել է մարտական պատրաստության պլանով նախատեսված միջոցառումների իրականացմանը և զորամասում ընթացող սեզոնային սպասարկման աշխատանքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել են անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, առաջադրված խնդիրների կատարման, ինչպես նաև ճամբարային հավաքի շրջանակում նախորդ օրն անցկացված մարտական հրաձգությամբ զորավարժության արդյունքների մասին:
Անակնկալ ստուգայցի շրջանակում Դավիթ Տոնոյանի հրամանով զորամասում հայտարարվել է ուսումնական տագնապ, ստուգվել է զրահատեխնիկայի և զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանն ու մարտական տարբեր խնդիրների կատարման պատրաստականությունը:

The Minister of Defence of Armenia paid an unexpected visit to one of the military units of the Armed Forces
22 May, 2020 13:54David Tonoyan watched the implementation of the activities envisaged by the combat readiness plan and seasonal maintenance activities being carried out in the military unit.
The commanders of the military formation and unit reported to the Minister of Defence on the level of physical, combat and moral-psychological readiness of the personnel, fulfillment of the assigned tasks, as well as the results of the military exercise with combat shooting held the previous day within the framework of the camp gathering.
Within the framework of the unexpected inspection, by the order of David Tonoyan, the emergency drill was announced in the military unit, the level of combat readiness of the armoured fighting vehicles and servicemen and readiness to perform various combat tasks were checked.