ՀՀ պաշտպանության նախարարին ներկայացվել են «Զինուժ Մեդիայի» վերազինման աշխատանքները
Ապրիլի 2-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն այցելել է ՊՆ «Զինուժ Մեդիա» պետական հիմնարկ, հետևել վերանորոգման և վերազինման աշխատանքների ընթացքին։
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետը գերատեսչության ղեկավարին է ներկայացրել կատարված աշխատանքները, ստեղծված նոր ենթակառուցվածքները։ Գևորգ Ալթունյանը նշել է, որ ամբողջ տարածքում կատարվել է կապիտալ նորոգում, ձեռք է բերվել նոր գույք, հիմնովին վերազինվել են «Զինուժ Մեդիայի» տաղավարները և մոնտաժային սրահները։
Նոր սրահներում, աշխատասենյակներում, տաղավարներում կպատրաստվեն «Զինուժ» հեռուստածրագրի թողարկումները և «Հայ զինվոր» հանդեսի համարները։
«Զինուժ Մեդիա» ՊՀ պետ, փոխգնդապետ Կարեն Պետրոսյանը ՀՀ պաշտպանության նախարարին տեղեկացրել է, որ առաջիկայում սպասվում են նաև բովանդակային փոփոխություններ հեռուստածրագրում և հանդեսում, հեռուստադիտողին և ընթերցողին կներկայացվեն նոր խորագրեր։ Նոր եթերաշրջանում «Զինուժ Մեդիան» կուժեղացնի իր դիրքերը նաև վիրտուալ տիրույթում։

The re-equipment activities of "Zinuzh Media" were presented to the Minister of Defense of Armenia
On April 2, the Minister of Defense of the Republic of Armenia David Tonoyan visited the "Zinuzh Media" state agency of the Ministry of Defense, observed the course of the activities of repair and re-equipment.
The head of the department of information and public relations of the RA Ministry of Defense presented the activities done, the new infrastructures created to the Minister of Defense. Gevorg Altunyan noted that the capital repairs were made in the whole area, the new property was purchased, the pavilions of "Zinuzh Media" were thoroughly re-equipped.
The releases of "Zinuzh" TV program and issues of "Hay Zinvor" newspaper will be prepared in the new halls, offices, pavilions.
New substantive changes are expected to be implemented in the TV program and newspaper and new headlines will be presented to the viewers and readers. In the new season, "Zinuzh Media" will strengthen its position in the virtual domain as well.