Պետական պարգևները հանձնվել են զոհված զինծառայողների ծնողներին
4-րդ զորամիավորման հրամանատար, գնդապետ Ա. Բուդաղյանը ծառայողական պարտականությունները կատարելիս ցուցաբերած անձնվիրության համար հետմահու ՀՀ նախագահի կողմից պետական պարգևի արժանացած պայմանագրային զինծառայողներ՝ կրտսեր սերժանտ Տիգրան Արզումանյանի, կրտսեր սերժանտ Նվեր Շահբազյանի և շարքային Կարապետ Նազարյանի ծնողներին է հանձնել «Մարտական ծառայության» մեդալները:
Զորամիավորման հրամանատարը ցավակցության և զորակցության խոսքեր է ուղղել փետրվարի 7-ին Սյունիքի մարզում ձնան սողանքի հետևանքով մահացած զինծառայողների հարազատներին:

Государственные награды вручены родителям погибших военнослужащих
Командир 4-го армейского корпуса, полковник А. Будагян передал медали “Боевой службы” родителям военнослужащих по контракту - младшего сержанта Тиграна Арзуманяна, младшего сержанта Нвера Шахбазяна и рядового Карапета Назаряна, государственные награды, врученным посмертно президентом РА за проявленную преданность при исполнении служебных обязанностей.
Командир армейского корпуса выразил слова соболезнования и поддержки родственникам военнослужащих, погибших в результате лавины в Сюникской области 7 февраля.