ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում ամփոփվել են կատարված աշխատանքների արդյունքները
ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանությունում հունվարի 31-ին ամփոփվել են 2019թ. ընթացքում կատարված աշխատանքների արդյունքները: ՌՈ ղեկավար կազմի խորհրդակցությանը ներկա են եղել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը և նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Խորհրդակցության ընթացքում տարեկան զեկույցներով ու հաշվետվություններով հանդես են եկել ռազմական ոստիկանության պետի տեղակալները, շտաբի պետը, բաժին-բաժանմունքների պետերը:
Ներկայացված զեկույցներում և հաշվետվություններում առանձնացվել են նախորդ տարվա կատարված աշխատանքները, զինված ուժերում կոռուպցիայի բացահայտման և ռիսկերի նվազեցման, զորքերում կանխարգելիչ միջոցառումների իրականացման և այլ ուղղություններով արձանագրված արդյունքները:
Խորհրդակցության ընթացքում պաշտպանության նախարարը հստակ հանձնարարականներ է տվել զինված ուժերում քրեական ենթամշակույթի բացառման ուղղությամբ արդյունավետ պայքար ծավալելու առնչությամբ:
Նախարարն իր գոհունակությունն է հայտնել ՌՈ կատարած աշխատանքների վերաբերյալ, միևնույն ժամանակ հավելել, որ ռազմական ոստիկանությունը, իր լիազորությունների և հնարավորությունների շրջանակում, կարող է և պետք է անի ավելին։ Դավիթ Տոնոյանը հորդորել է առավել ակտիվացնել հանցագործությունների բացահայտման ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։
Խորհրդակցության ավարտին, Հայոց բանակի կազմավորման 28-րդ տարեդարձի առթիվ, ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են գերատեսչական մեդալներով, պատվոգրերով, ստացել հերթական զինվորական կոչումներ:

31 Января, 2020 20:50В ходе совещания с годовыми докладами и отчетами выступили заместители начальника военной полиции, начальник штаба, начальники отделов-отделений.
В представленных докладах и отчетах отделены работы, выполненные в прошлом году, зафиксированные результаты по выявлению коррупции в вооруженных силах и снижению рисков, результаты по выполнению профилактических мероприятий в войсках и результаты в других направлениях.
В ходе совещания министр обороны дал четкие указания в связи с эффективной борьбой в направлении исключения преступной субкультуры в вооруженных силах.
Министр выразил свое уовлетворение работой, проделанной ВП, в то же время добавив, что военная полиция в пределах своих полномочий и возможностей может и должна сделать больше. Давид Тоноян призвал активизировать работы по раскрытию преступлений.
В конце совещания по случаю 28-й годовщины формирования Армянской армии ряд военнослужащих Военной полиции МО РА были награждены ведомственными медалями,грамотами, получили очередные воинские звания.