Բանակի օրվա առթիվ ՀՀ բարձրագույն ղեկավարությունն այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն
Բանակի օրվա առթիվ հունվարի 28-ին ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսը, պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտանանտ Արտակ Դավթյանը, Ազգային անվտանգության խորհրդի անդամները հանրապետության բարձրագույն ղեկավարության, ՀՀ ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ այցելել են «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել իրենց կյանքը հայրենիքի անկախության համար զոհաբերած հայորդիների հիշատակին։
Արարողության մասնակիցները ծաղիկներ են խոնարհել Սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի, զորավար Անդրանիկ Օզանյանի, 2016թ. ապրիլյան մարտական գործողությունների հերոսների շիրիմներին, զոհված ազատամարտիկների ու զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշահամալիրին:

On the occasion of the Army Day the top leadership of the Republic of Armenia visited Yerablur Military Pantheon
28 January, 2020 17:11
On January 28, on the occasion of the Army Day, President of Armenia Armen Sargsyan, Prime Minister Nikol Pashinyan, President of the National Assembly Ararat Mirzoyan, His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, Minister of Defense David Tonoyan, Chief of the General Staff, Lieutenant-General Artak Davtyan, members of the National Security Council accompanied by the top leadership of the Republic, management team of the Ministry of Defense of Armenia, Armed Forces and General Staff of the Armed Forces visited Yerablur Military Pantheon and paid tribute to the memory of the Armenians who sacrificed their lives for the country's independence.
The participants of the ceremony laid flowers at the monument to Sparapet Vazgen Sarkisyan, Zoravar Andranik Ozanyan, at the graves of the heroes of the 2016 April War, at the memorial commemorating the memory of the fallen liberators and soldiers.