Անցկացվել է ԶՈւ մարզական վաշտում զինծառայության նշանակման նպատակով քաղաքացիների ընտրության հանձնաժողովի նիստը
20 Հունվարի, 2020 17:57
Ձմեռային զորակոչի ընթացքում ՀՀ ԶՈւ մարզական վաշտում զինվորական ծառայության նշանակելու նպատակով զորակոչի ենթակա քաղաքացիների ընտրության հանձնաժողովն օրերս անցկացված նիստում ուսումնասիրել է ստացված հայտերը:
Հանձնաժողովի կազմում ընդգրկված էին ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության, Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի, ինչպես նաև ԶՈւ համապատասխան ստորաբաժանումների ներկայացուցիչներ:
Մրցութային հանձնաժողովի նիստի արձանագրությունը ներկայացվել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի հաստատմանը: Ուսումնասիրության արդյունքում հանձնաժողովին ներկայացված հայտերից ՀՀ ՊՆ 25.06.2018թ. հրամանով հաստատված «ԶՈՒ մարզական վաշտում ծառայության նշանակելու նպատակով զորակոչի ենթակա քաղաքացիների ընտրության կարգի» պահանջներին համապատասխանել են հետևյալ քաղաքացիների տվյալները.

Было проведено заседание комиссии по отбору граждан для назначения на военную службу в спортивной роте ВС
20 Января, 2020 17:57
Во время заседания, прошедшего на днях, комиссия по отбору граждан для назначения на военную службу в спортивной роте ВС РА, рассмотрела заявки граждан, подлежащих призыву в период зимнего призыва.
В состав комиссии были включены представители Министерства образования, науки, культуры и спорта РА, Национального олимпийского комитета Армении, а также представители соответствующих структур ВС.
Протокол заседания конкурсной комиссии был представлен на утверждение начальника Генерального штаба ВС РА. По результатам рассмотренных заявок, требованиям “Порядка отбора граждан для назначения на военную службу в спортивной роте ВС РА”, утвержденным приказом МО РА от 25.06.2018г., соответствовали данные следующих граждан: