2-րդ զորամիավորումում ամփոփվել են կատարված աշխատանքները
Հունվարի 14-ին 2-րդ զորամիավորումում ամփոփվել են 2019 թվականի 2-րդ կիսամյակում կատարված աշխատանքները: Խորհրդակցությանը մասնակցել է ՀՀ ԶՈւ պատրաստության գլխավոր վարչության պետ-ԶՈւ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Անդրանիկ Մակարյանը:
Զորամիավորման հրամանատարի տեղակալները զեկուցել են մարտական պատրաստականության, թիկունքային և տեխնիկական ծառայությունների վիճակի մասին, նշել թերություններն ու առկա խնդիրները:
Ներկայացվել են նաև ընթացիկ աշխատանքներն ու պլանավորված կարևորագույն միջոցառումները, քննարկվել առկա խնդիրների լուծման տարբերակները:
Խորհրդակցության ավարտին զորամիավորման հրամանատարը խրախուսել է լավագույն զինծառայողներին և ստորաբաժանումներին:

The activities done were summarized in the second military formation
15 January, 2020 16:37On January 14, the activities done in the second half of 2019 were summarized in the second military formation. The meeting was attended by Head of Department for Readiness of the Armed Forces of Armenia-Deputy Chief of the General Staff of the Armed Forces, Major General Andranik Makaryan.
The deputy commanders reported on the combat readiness, logistics activities, technical services, noted the shortcomings and existing problems.
The current activities and planned important events were presented. The solutions to the existing problems were also discussed.
At the end of the consultation, the commander of the military formation encouraged the best servicemen and subdivisions.