ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
2019թ. օգոստոսի 14-ին ՀՀ պաշտպանական գերատեսչությունում կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հանդիպումը՝ Հայաստանում Չինաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով նոր ռազմական կցորդի հավատարմագրման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է նորանշանակ կցորդ, ավագ գնդապետ Սուն Ցզիլունին` պաշտոնն ստանձնելու առթիվ և նորանոր հաջողություններ մաղթել պատասխանատու առաքելության մեջ:
Կողմերն արձանագրել են բոլոր ոլորտներում հայ-չինական հարաբերությունների և ռազմաքաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, այդ թվում՝ պաշտպանական բնագավառում:  Կարևորվել է համագործակցության զարգացման ընդլայնումը: Կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ:

Министр обороны Армении встретился с чрезвычайным и полномочным послом КНР
14 Августа, 2019 16:3414 августа 2019 г. в оборонном ведомстве РА состоялась встреча министра обороны Армении Давита Тонояна и Чрезвычайного и полномочного посла КНР в РА Тянь Эрлуна в связи с аккредитацией нового военного атташе по вопросам обороны посольства Китая в Армении.
Mинистр обороны поздравил новоназначенного атташе старшего полковника Сун Цзилуна со вступлением в должность и пожелал новых успехов в этой ответственной миссии.
Стороны констатировали высокий уровень армяно-китайских отношений во всех сферах и военно-политического диалога, в том числе и в сфере обороны. Была отмечена важность расширения сотрудничества. Состоялся обмен мнениями по вопросам региональной и международной безопасности.