ՀՀ պաշտպանության նախարարը հանդիպել է ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպանին
2019թ. օգոստոսի 14-ին ՀՀ պաշտպանական գերատեսչությունում կայացել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի և ՀՀ-ում ՉԺՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլունի հանդիպումը՝ Հայաստանում Չինաստանի դեսպանության պաշտպանության հարցերով նոր ռազմական կցորդի հավատարմագրման կապակցությամբ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է նորանշանակ կցորդ, ավագ գնդապետ Սուն Ցզիլունին` պաշտոնն ստանձնելու առթիվ և նորանոր հաջողություններ մաղթել պատասխանատու առաքելության մեջ:
Կողմերն արձանագրել են բոլոր ոլորտներում հայ-չինական հարաբերությունների և ռազմաքաղաքական երկխոսության բարձր մակարդակը, այդ թվում՝ պաշտպանական բնագավառում:  Կարևորվել է համագործակցության զարգացման ընդլայնումը: Կարծիքներ են փոխանակվել տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգության հարցերի շուրջ:

Defense Minister of RA meets Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of China
14 August, 2019 16:34On August 14, 2019, the Defense Minister of RA, Davit Tonoyan, met Mr Tian Erlun, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of China to the Republic of Armenia on the accreditation of a new military attaché for defense of the Chinese Embassy in Armenia.
The Minister of Defense of the Republic of Armenia congratulated the newly appointed Attaché, Sun Tziluni, Senior Colonel on his appointment and wished him every success in his responsible mission.
The parties stated a high level of Armenian-Chinese relationship and military-political dialogue in all areas, including in the defense field. The importance of expanding cooperation development was highlighted. Opinions were exchanged on regional and international security issues.