ՀՀ ԶՈւ թիմը հաղթել է «Էրուդիտ» մրցափուլում
ՀՀ ՊՆ «Մայր Հայաստան» ռազմական պատմության թանգարանում, «Միջազգային բանակային խաղեր 2019»-ի շրջանակում, կայացել է մասնակիցների ռազմապատմագիտական գիտելիքների ստուգման «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի «Էրուդիտ» մրցափուլը:
Այն անցկացվել Է թեստավորման ձևաչափով` ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով:
Մրցույթի արդյունքներով.
Հայաստանի Հանրապետության թիմը զբաղեցրել է 1-ին տեղը,  Իրանի Իսլամական Հանրապետության թիմը` 2-րդ, Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչները` 3-րդ տեղը: Մրցույթի մասնակից Ղազախստանի, Հունաստանի և Բելառուսի թիմերը, համապատասխանաբար, զբաղեցրել են 4-րդ, 5-րդ և 6-րդ տեղերը:
Մրցույթի հաջորդ փուլը «Ատլետ» ռազմամարզական մրցաձևն է, որն անցկացվելու է օգոստոսի 8-ին և 9-ին` ՀՀ ՊՆ զորավարժարաններից մեկում:
Հիշեցնենք, որ զինծառայողների ռազմամասնագիտական վարպետության «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթն անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի որոշմամբ և ՌԴ պաշտպանության նախարարության ու ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության պլանների համաձայն:

8 Августа, 2019 13:10
В музее военной истории “Мать Армения” МО РА, в рамках “Международных армейских игр 2019”, состоялся раунд «Эрудит» международного конкурса «Воин мира» по проверке военно-исторических знаний участников. Он был проведен в формате тестирования на русском и английском языках.
По итогам конкурса команда Республики Армения заняла 1 место, команда Исламской Республики Иран - 2 место, представители Российской Федерации - 3 место. Участвующие в конкурсе команды Казахстана, Греции и Беларуси заняли, соответственно, 4, 5 и 6 места.
Следующий этап - военно-спортивный конкурс “Атлет”, который пройдет 8 и 9 августа на одном из полигонов МО РА. Напомним, что Международный конкурс военно-профессионального мастерства военнослужащих “Воин мира” проводится ежегодно по решению Совета министров обороны государств-участников СНГ и планам двустороннего сотрудничества Министерства обороны РФ и Министерств обороны государств-участников СНГ.