ՀՀ ԶՈւ թիմը հաղթել է «Էրուդիտ» մրցափուլում
ՀՀ ՊՆ «Մայր Հայաստան» ռազմական պատմության թանգարանում, «Միջազգային բանակային խաղեր 2019»-ի շրջանակում, կայացել է մասնակիցների ռազմապատմագիտական գիտելիքների ստուգման «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթի «Էրուդիտ» մրցափուլը:
Այն անցկացվել Է թեստավորման ձևաչափով` ռուսերեն եւ անգլերեն լեզուներով:
Մրցույթի արդյունքներով.
Հայաստանի Հանրապետության թիմը զբաղեցրել է 1-ին տեղը,  Իրանի Իսլամական Հանրապետության թիմը` 2-րդ, Ռուսաստանի Դաշնության ներկայացուցիչները` 3-րդ տեղը: Մրցույթի մասնակից Ղազախստանի, Հունաստանի և Բելառուսի թիմերը, համապատասխանաբար, զբաղեցրել են 4-րդ, 5-րդ և 6-րդ տեղերը:
Մրցույթի հաջորդ փուլը «Ատլետ» ռազմամարզական մրցաձևն է, որն անցկացվելու է օգոստոսի 8-ին և 9-ին` ՀՀ ՊՆ զորավարժարաններից մեկում:
Հիշեցնենք, որ զինծառայողների ռազմամասնագիտական վարպետության «Խաղաղության մարտիկ» միջազգային մրցույթն անցկացվում է յուրաքանչյուր տարի ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարների խորհրդի որոշմամբ և ՌԴ պաշտպանության նախարարության ու ԱՊՀ մասնակից պետությունների պաշտպանության նախարարությունների երկկողմ համագործակցության պլանների համաձայն:

8 August, 2019 13:10
Within the framework of "International Army Games 2019", the RA Defense Ministry's "Mother of Armenia" Military History Museum hosted the "Erudite" round of the "Peace Fighter" International Competition on testing of the military-historical knowledge of its participants.
The round has been conducted through testing format, in Russian and English.
Results of the competition:
The team of the Republic of Armenia took the first place, the team of the Islamic Republic of Iran - the second place, the representatives of the Russian Federation - the third place. The teams from Kazakhstan, Greece and Belarus took the 4th, 5th and 6th places respectively.
‘Athletе’, а military-sport competition, is the next stage of the competition, which will be held on August 8 and 9 in one of the RA MoD military exercises units.
It should be reminded that the Peace Fighter International Competition of Military Professionals is held on yearly basis, according to the decision of the Council of CIS Defense Ministers and in accordance with the bilateral cooperation plans of the Ministry of Defense, Russian Federation and the CIS Ministries of Defense.