Հայաստանում է ՌԴ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետը
Մարտի 10-ից 13-ը աշխատանքային այցով Երևան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորքերի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Իգոր Կիրիլովի գլխավորված պատվիրակությունը` Հայաստանում երկկողմ քննարկումներին մասնակցելու նպատակով:
ՌԴ ԶՈՒ ՌՔԿՊ զորքերի պետին մարտի 11-ին ընդունել է ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի առաջին տեղակալ,  գեներալ-մայոր Օնիկ Գասպարյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական անվտանգության հարցեր, ինչպես նաև տվյալ ուղղությամբ հայ-ռուսական համագործակցության ներկա իրավիճակը և համատեղ գործունեության հեռանկարները:

11 March, 2019 12:05A delegation led by Lt-Gen Igor Kirilov, the head of the Russian Armed Forces’ Radiation, Chemical and Biological Defence Troops, is on a working visit in Armenia from 10 to 13 March. The delegation will be participating in a bilateral discussion.
On March 11, Lt-Gen Kirilov met with First Deputy Chief of Armenian Armed Forces’ General Staff Maj- Gen Onik Gasparyan. The parties discussed issues related to radiation, chemical and biological security as well as the current situation and prospects of the Russian-Armenian cooperation in this field.