ԱՄՆ-ում է ՀՀ ՊՆ պատվիրակությունը
Վաշինգտոնում անցկացվող Բարեվարքության ամրապնդման ամենամյա համաժողովին (Building Integrity Conference) մասնակցելու նպատակով մարտի 5-ից 7-ը ԱՄՆ-ում են գտնվում ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը և ՀՀ ՊՆ մարդու իրավունքների և բարեվարքության կենտրոնի պետ, գնդապետ Ալեքսանդր Ավետիսյանը:
Համաժողովին մասնակցում է 32 պետությունների և միջազգային կազմակերպությունների ավելի քան 150 պատվիրակ:
«Բարեվարքության ներզոր կարողությունների և դիմակայուն հաստատությունների կառուցում՝ հանուն գործընկերության հզորացման» (Building Capable and Resilient Institutions to Strengthen our Partnership) խորագրով անցկացվող համաժողովին քննարկվում են Բարեվարքության ամրապնդման ուղղությամբ ՆԱՏՕ-ի անդամ և գործընկեր պետությունների մոտեցումները, արդյունավետ պաշտպանական հաստատությունների ստեղծման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը, ինչպես նաև առկա խոչընդոտներն ու հնարավորությունները:

Ministry of Defence delegation attends conference in US
Armenia’s Deputy Defence Minister Gabriel Balayan and Head of MOD Human Rights and Integrity Centre Col. Alexander Avetisyan will be participating in the annual Building Integrity Conference held in Washington, DC, on 5-7 March. The conference is attended by over 150 delegates from 32 countries and international organisations.
The conference titled "Building Capable and Resilient Institutions to Strengthen Partnership" will discuss the approaches by NATO member and partner states, measures taken for establishing effective institutions, and the existing obstacles and prospects.