Ռազմական համալսարանում անցկացվել են հրամանատարական հավաքներ
Փետրվարի 11-ից 15-ը ՀՀ ՊՆ Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանում անցկացվել են առաջին խմբի սպայական կազմի հրամանատարական հավաքներ:
Հավաքների մասնակիցներն ունկդրել են զեկույցներ զինված ուժերի կրթական համակարգում հեռավար ուսուցման ներդրման հեռանկարների, Հայաստանում ՆԱՏՕ-ի սոցիալական եւ կրթական ծրագրերի, ռազմարդյունաբերության զարգացման ուղիների և ՀՀ զինված ուժերի զարգացման հարցում այդ ոլորտի ունեցած դերի վերաբերյալ:
Ռազմական համալսարանի պետի պաշտոնակատար, գնդապետ Խաչատուր Խաչատրյանը ներկայացրել է առաջարկություններ բարձրագույն ռազմական ուսումնական հաստատության գործունեությունը բարելավելու վերաբերյալ:
Հավաքների ընթացքում Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական համալսարանի դասախոսները սպայական կազմին են ցուցադրել էլեկտրոնային եղանակով ուսումնական պարապմունքների անցկացման օրինակելի տարբերակներ:

Командные сборы в Военном университете
11-15 февраля в Военном университете им. Вазгена Саргсяна министерства обороны РА состоялись командные сборы офицерского состава первой группы.
Участники сборов слушали доклады о перспективах внедрения дистанционного обучения в систему образования вооруженных сил, социальных и образовательных программах НАТО в Армении, путях развития военной промышленности и ее роли в развитии вооруженных сил РА.
Исполняющий обязанности начальника Военного университета полковник Хачатур Хачатрян представил рекомендации по совершенствованию деятельности военного вуза.
В ходе сборов преподаватели Военного университета им. Вазгена Саргсяна продемонстрировали офицерскому составу образцовые варианты проведения занятий в электронном виде.