ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի գրասենյակի ղեկավարին
Փետրվարի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի գրասենյակի ղեկավար Ռոսարիա Պուգլիսիին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են մարտի 11-ից 18-ը Երևանում անցկացվելիք ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա ծրագիրը և ՊՆ ներգրավվածությամբ միջոցառումների մանրամասները: Դավիթ Տոնոյանը տեղեկացրել է, որ ՆԱՏՕ-ի շաբաթվա ընթացքում ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ համատեղ կանցկացվի բարձրաստիճան խորհրդաժողով` բարեվարքության թեմայով:
Տիկին Պուգլիսիի խնդրանքով ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել Սիրիայում բժիշկներից և ականազերծման մասնագետներից բաղկացած ՀՀ մարդասիրական առաքելության խնդիրներներն ու նպատակները։

Министр обороны РА принял руководителя офиса НАТО на Южном Кавказе
14 Февраля, 2019 20:1014 февраля министр обороны РА Давит Тоноян принял руководителя офиса НАТО на Южном Кавказе Розарию Пуглиси.
В ходе встречи были обсуждены программа «Недели НАТО», которая пройдет в Ереване 11-18 марта, и детали мероприятий с участием министерства обороны.
Давит Тоноян сообщил, что в течение «Недели НАТО» совместно с министерством обороны РА будет проведена конференция высокого уровня на тему добропорядочности в ВС.
По просьбе Розарии Пуглиси министр обороны РА представил задачи и цели армянской гуманитарной миссии в Сирии, состоящей из врачей и специалистов по разминированию.