19 Հունվարի, 2019 13:53
Հունվարի 18-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Տոնոյանը հանդիպել է «Մայքրոսոֆթ» ընկերության Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի Պետական հատվածի աշխատանքների ղեկավարների, ընկերության հայաստանյան գրասենյակի տնօրենի և այլ բարձրաստիճան ներկայացուցիչների հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են «Մայքրոսոֆթ» ընկերության կողմից ներկայացված «Կառավարության անվտանգության ծրագրի» շրջանակներում տարվող աշխատանքների շարունակականության, զինված ուժերում առաջիկա նախագծերին օժանդակող հարցեր։
Հանդիպման արդյունքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հետագա համագործակցության ընդլայնման և զարգացման վերաբերյալ։

19 Января, 2019 13:5318 января исполняющий обязанности министра обороны Давит Тоноян встретился с руководителями работ госсектора компании «Майкрософт» по Центральной и Восточной Европе, директором ереванского офиса компании и другими высокопоставленными представителями.
Собеседники обсудили преемственность работы в рамках «Программы безопасности правительства», представленной компанией и вопросы поддержки будущих проектов в вооруженных силах.
По итогам встречи была достигнута договоренность о расширении и развитии дальнейшего сотрудничества.