ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է «Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը
17 Դեկտեմբերի, 2018 18:11
Դեկտեմբերի 17-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է «Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստը:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են հիմնադրամի գործադիր տնօրենի պաշտոնը զբաղեցնելու համար ս.թ. հոկտեմբերի 31-ին հայտարարված մրցույթի մասնակցության հայտերը:
Ուսումնասիրելով ներկայացված հայտերը և վարժարանի զարգացման վերաբերյալ գործադիր տնօրենի պաշտոնի թեկնածուների ծրագրերը` «Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարան» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամները փակ գաղտնի քվեարկությամբ որոշում են կայացրել Գեղամ Սարգսյանի թեկնածությունը հաստատելու և գործադիր տնօրենի պաշտոնում վերանշանակելու վերաբերյալ:

В административном комплексе министерства обороны РА состоялось заседание попечительского совета фонда "Военно-спортивный колледж имени Монте Мелконяна"
17 Декабря, 2018 18:1117 декабря в административном комплексе министерства обороны РА состоялось заседание попечительского совета фонда "Военно-спортивный колледж имени (Героя Республики Армения и Героя Республики Арцах, посмертно) Монте Мелконяна".
В ходе встречи обсуждались заявки на участие в конкурсе на должность исполнительного директора Фонда, объявленном 31 октября.
Изучив поданные заявки и программы по развитию колледжа кандидатов на пост исполнительного директора, члены Попечительского совета колледжа приняли закрытым тайным голосованием приняли решение утвердить кандидатуру Гегама Саргсяна и переизбрать на должность исполнительного директора.ա