Մեկնարկել է «Ընկերակցության մարտիկ» միջազգային մրցույթը
Հուլիսի 28-ին Մոնթե Մելքոնյանի անվան ռազմամարզական վարժարանում տեղի է ունեցել «Ընկերակցության մարտիկ» միջազգային մրցույթի բացման հանդիսավոր արարողությունը: Մասնակիցներին ողջունել և հաղթանակներ է մաղթել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Գաբրիել Բալայանը:
Միջազգային մրցույթին մասնակցում  են Հայաստանի, Բելառուսի, Իրանի, Հունաստանի, Ղազախստանի, Ռուսաստանի և Ուզբեկստանի զինված ուժերի ներկայացուցիչները: Մրցույթը կանցկացվի Երևանում, Դիլիջանում և Իջևանում:
Մասնակից պետությունների թիմերը ուժերը կչափեն ռազմամարզական «Ատլետ», ռազմամասնագիտական «Պրոֆեսիոնալ», կրակային պատրաստության «Դիպուկահար», գրական-գեղարվեստական և պարային-երաժշտական «Տեր և Տիկին», ռազմական պատմության գիտելիքների ստուգման «Էրուդիտ» մրցաձևերում:

Стартовал международный конкурс «Солдат содружества»
28 Июля, 2018 15:3128 июля в военно-спортивном училище им. Монте Мелконяна в г. Дилижане состоялась церемония открытия 4-ого международного конкурса «Солдат содружества». Участников поприветствовал и пожелал им победы заместитель министра обороны РА Габриел Балаян.
В конкурсе принимают команды из вооруженных сил Армении, Беларуси, Казахстана, Ирана, Греции, Казахстана, России и Узбекистана. Конкурс пройдет в Ереване, Дилижане и Иджеване.
Команды государств-участников померяют силы в военно-спортивных играх «Атлет», военно-специальных «Профессионал», по огневой подготовке «Снайпер», в литературно-художественном и музыкально-танцевальном «Сударь и Сударыня» ив туре по знанию военной истории «Эрудит».