Քննարկվել են «Մատչելի բնակարան զինծառայողին» ծրագրի մանրամասները
Հունիսի 15-ին ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրում կայացել է խորհրդակցություն՝ նվիրված զինծառայողների հիփոթեքային վարկավորման ծրագրի ընթացքի և այդ շրջանակում նախատեսվող աշխատանքների քննարկմանը:
Խորհրդակցության ընթացքում ՀՀ ՊՆ իրավաբանական վարչության պետ Սասուն Սիմոնյանը ներկայացրել է «Մատչելի բնակարան զինծառայողին» ծրագրի մանրամասները, հիփոթեքային վարկավորման կարգն ու պայմանները:
Ծրագրի շահառուները հնարավորություն են ունենալու երկարաժամկետ և գործող նվազագույն տոկոսադրույքով արտոնյալ հիփոթեքային վարկ ստանալ և գնել կամ կառուցել բնակարան:

Обсуждались детали программы «Доступное жилье для военнослужащего»
15 июня в административном комплексе МО РА состоялось совещание, посвященное ходу программы ипотечного кредитования военнослужащих и работ, которые должны быть выполнены в рамках программы.
В ходе совещания начальник юридического управления министерства обороны Республики Армения Сасун Симонян представил подробную информацию о программе «Доступное жилье для военнослужащего», порядке и условиях ипотечного кредитования.
Бенефициары программы будут иметь возможность получить льготный ипотечный кредит с долгосрочной и действующей минимальной процентной ставкой и купить или построить квартиру.